Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie: Alkmaar Zaanstreek - VVV Venlo 1-0 (1-0)

1 grudnia na Cars Jeans Stadion w Hadze odbyło się spotkanie 15. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami AZ i Venlo. Starcie zakończyło się zwycięstwem AZ 1-0. Pojedynek obejrzało 6 007 widzów.

15. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-12-01 16:45 | Stadion: Cars Jeans Stadion | Widzów: 6007 | Arbiter: M. van den Kerkhof
Alkmaar Zaanstreek
VVV Venlo
1
0
Y. Sugawara 39'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka AZ wygrała aż 15 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna AZ zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Venlo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Yukinari Sugawara dla zespołu AZ. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Jonas Svensson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AZ.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AZ: Jonasowi Svenssonowi w 59. i Teunowi Koopmeinersowi w 71. minucie. Trener Venlo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jerome'a Sinclaira. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Peter van Ooijen.

Chwilę później trener AZ postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Ferdy Druijf, a murawę opuścił Myron Boadu. W 78. minucie za Johnatana Opoku wszedł John Yeboah. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 87. minucie, w drużynie AZ za Yukinariego Sugawary wszedł Zakaria Aboukhlal, a w zespole Venlo Roel Janssen zmienił Richarda Neudeckera.

Thorsten Kirschbaum
 39′ 87′ Yukinari Sugawara
Roel Janssen87′
59′ Jonas Svensson
Evert Linthorst
71′ Teun Koopmeiners
Danny Post
Calvin Stengs
Peter van Ooijen71′
75′ Myron Boadu
Samuel Benjamin Elias Scheimann
87′ Zakaria Aboukhlal
Damian van Bruggen
75′ Ferdy Druijf
Stan van Dijck

Simon Janssen

Richard Neudecker87′

Jerome Sinclair71′

John Yeboah Zamora78′

Zespół AZ był w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Venlo żadną kartką, natomiast zawodnikom AZ przyznał dwie żółte.

Drużyna AZ w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Venlo w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.