Liga holenderska - 13. kolejka Eredivisie: Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 2-1 (1-0)

W pojedynku 13. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 10 listopada, jedenastka Willemu II wygrała z PSV 2-1 (1-0). Mecz na Koning Willem II Stadion w Tilburg obejrzało 14 400 widzów.

13. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-11-10 14:30 | Stadion: Koning Willem II Stadion | Widzów: 14400 | Arbiter: B. Kuipers
Willem II Tilburg
PSV Eindhoven
2
1
C. Nunnely 7',64'
G. Pereiro 85'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Willemu II w siódmej minucie spotkania, gdy Ché Nunnely strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mats Köhlert.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Freekowi Heerkensowi z Willemu II. Była to 30. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Willemu II.

W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ché Nunnely z Willemu II. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Mats Köhlert.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom PSV: Érickowi Gutiérrezowi w 66. i Denzelowi Dumfriesowi w 67. minucie. W tej samej minucie Érick Gutiérrez został zastąpiony przez Kostasa Mitroglou. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom PSV: Gastonowi Pereirowi w 70. i Ritsu Doanowi w 73. minucie.

Po chwili trener Willemu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Paul Gladon, a murawę opuścił Vangelis Pavlidis.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 108 ataków oddał tylko osiem celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Bramkę na 2-1 na pięć minut przed zakończeniem spotkania zdobył Gaston Pereiro. Asystę przy golu zaliczył Cody Gakpo.

W 87. minucie w drużynie Willemu II doszło do zmiany. Jhonny Quiñónez wszedł za Barta Nieuwkoopa. W doliczonym czasie gry sędzia przyznał kartkę Nickowi Viergeverowi z zespołu gości. Jedenastce PSV zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Willemu II.

Lars Unnerstall
30′ Freek Heerkens
Denzel Justus Morris Dumfries67′
Rasmus Sebastian Holmén
Daniel Schwaab78′
Paddy Miquel Nelom
Nick Viergever90′
87′ Bart Nieuwkoop
Michal Sadílek
 7′, 64′ Ché Nunnely
Ritsu Doan73′
80′ Vangelis Pavlidis
Antonio Latorre Grueso
87′ Jhonny Raúl Quiñónez Ruiz
Jordan Teze
Rick Zuijderwijk
Ibrahim Afellay
80′ Paul Gladon
Gaston Pereiro68′  85′ 70′
Elton Daniël Kabangu
Amar Ćatić

Kostas Mitroglou67′

Przewaga drużyny PSV w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom PSV przyznał pięć.

Zespół Willemu II w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.