Liga holenderska - 13. kolejka Eredivisie: Vitesse Arnhem - FC Groningen 1-2 (0-2)

8 listopada na GelreDome w Arnhemie odbył się mecz 13. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Vitesse i Groningen. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Groningen 2-1. Na stadionie stawiło się 12 590 widzów.

J. Asoro 13',31'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 54 starcia jedenastka Vitesse wygrała 23 razy i zanotowała 17 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Groningen w 13. minucie spotkania, gdy Joel Asoro strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Vitesse ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił ponownie w 31. minucie Joel Asoro. Asystę przy bramce zanotował Kaj Sierhuis.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Vitesse rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jaya-Roya Grota wszedł Tim Matavž.

Piłkarze Vitesse odpowiedzieli strzeleniem gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił Bryan Linssen. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Remka Pasveera.

W 56. minucie Kaj Sierhuis został zmieniony przez Samira Memiševicia. Po chwili trener Groningen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Charlison Benschop, a murawę opuścił Ajdin Hrustic. W 67. minucie kartkę dostał Riechedly Bazoer, piłkarz gospodarzy.

Kibice Vitesse nie mogli już doczekać się wprowadzenia Oussamę Darfalou. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Julian Lelieveld. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Groningen: Samirowi Memiševiciowi w 81. i Mohamedowi El Hankouriemu w 87. minucie. W samej końcówce starcia w drużynie Groningen doszło do zmiany. Sam Schreck wszedł za Joela Asora.

Jedenastce Vitesse zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Groningen.

Django Warmerdam
74′ Julian Lelieveld
Deyovaisio Zeefuik
Armando Obispo
Ahmed El Messaoudi
67′ Riechedly Bazoer
Ajdin Hrustic66′
Matusz Bero
Azor Matusiwa
Nouha Dicko
Kaj Sierhuis56′
46′ Jay-Roy Grot
Joel Asoro  13′, 31′ 89′
 49′ Bryan Linssen
Sam Francis Schreck89′
74′ Oussama Darfalou
Daniël van Kaam
46′ Tim Matavž
Charlison Girigorio Benschop66′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Vitesse, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Groningen w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.