Liga holenderska - 13. kolejka Eredivisie: Alkmaar Zaanstreek - FC Emmen 3-0 (2-0)

W spotkaniu 13. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 10 listopada, jedenastka AZ wygrała z Emmen 3-0 (2-0). Mecz na Cars Jeans Stadion w Hadze obejrzało 5 565 widzów.

13. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-11-10 20:00 | Stadion: Cars Jeans Stadion | Widzów: 5565 | Arbiter: S. Mulder
C. Stengs 58'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna AZ wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna AZ zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Emmen była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Emmen: Michaelowi Chacónowi w 22. i Dennisowi Telgenkampowi w 35. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ w 36. minucie spotkania, gdy Teun Koopmeiners strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka Emmen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna AZ, zdobywając kolejną bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Myron Boadu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Jonasa Svenssona.

Niedługo później Calvin Stengs wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZ, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystował Oussama Idrissi.

W 62. minucie Marko Kolar zastąpił Jafara Ariasa. W 63. minucie w zespole AZ doszło do zmiany. Thomas Ouwejan wszedł za Owena Wijndala. W tej samej minucie trener Emmen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Nikolaiego Laursena. Na boisko wszedł Luciano Slagveer, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 76. minucie Oussama Idrissi został zmieniony przez Tijjaniego Reijndersa, a za Daniego de Wita wszedł na boisko Ferdy Druijf, co miało wzmocnić jedenastkę AZ. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Chacóna na Robberta de Vosa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Lorenzo Burnet
63′ Owen Wijndal
Michaël Heylen
Stijn Wuytens
Keziah Veendorp
76′ Dani de Wit
Michael Steven Chacón Ibargüen22′ 85′
 36′ (k.) Teun Koopmeiners
Michael de Leeuw
Fredrik Midtsjae
Tom Hiariej
 58′ Calvin Stengs
Sergio Fernando Pena Flores
 45′ Myron Boadu
Marko Kolar62′
76′ Oussama Idrissi
Nikolai Laursen63′
Rody de Boer
Robin Jalving
Jasper Schendelaar
Stefan van der Lei
63′ Thomas Ouwejan
Robbert de Vos85′
76′ Tijjani Reijnders
Filip Ugrinic
Zakaria Aboukhlal
Jafar Arias62′
76′ Ferdy Druijf
Anco Jansen

Luciano Slagveer63′

Shani Tarashaj

Zespół AZ był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy AZ żadną kartką, natomiast zawodnikom Emmen pokazał dwie żółte.