Liga holenderska - 12. kolejka Eredivisie: RKC Waalwijk - Heracles Almelo 2-0 (1-0)

W pojedynku 12. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 2 listopada, zespół Waalwijk zwyciężył z Heraclesem 2-0 (1-0). Mecz na Mandemakers Stadion obejrzało 4 689 widzów.

12. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-11-02 18:30 | Stadion: Mandemakers Stadion | Widzów: 4689 | Arbiter: E. van de Graaf
RKC Waalwijk
Heracles Almelo
2
0
S. Sow 11'
K. Vermeulen 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań zespół Waalwijk wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Sylla Sow wywołał eksplozję radości wśród kibiców Waalwijk, strzelając gola w 11. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Stijn Spierings.

Od 19. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Waalwijk i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Waalwijk.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dylana Vente'a z Waalwijk, a w 61. minucie Janisa Blaswicha z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Heraclesu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Teun Bijleveld, a murawę opuścił Silvester van der Water.

W 62. minucie Dabney dos Santos zastąpił Joeya Koningsa. Między 65. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Waalwijk i jedną drużynie przeciwnej. W 81. minucie Dylan Vente został zmieniony przez Kevina Vermeulena, co miało wzmocnić jedenastkę Waalwijk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandra Merkela na Adriana Szökego.

Chwilę później trener Waalwijk postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daana Rienstrę wszedł Ingo van Weert, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej piątej minucie spotkania wynik na 2-0 podwyższył Kevin Vermeulen. Bramka padła po podaniu Stijna Spieringsa.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Robin Pröpper
86′ Daan Rienstra
Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos84′
65′ Stijn Spierings
Orestis Kiomourtzoglou
80′ Darren Maatsen
Alexander Merkel84′
52′ 81′ Dylan Vente
Cyriel Dessers
 11′ 19′ Sylla Sow
Dabney dos Santos Souza62′
44′ Saïd Bakari
Silvester van der Water37′ 61′
Mike Grim
Michael Brouwer
45′ Kees Heemskerk
Maximilian Rossmann
86′ Ingo van Weert
Dario Van den Buijs
Anas Tahiri
Teun Bijleveld61′
81′  90′ Kevin Vermeulen
Sebastian Jakubiak
Lennerd Daneels
Joey Konings62′

Adrián Szőke84′

Jedenastka Waalwijk zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Heraclesu.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami sześciu zawodników gospodarzy. Pokazał im trzy żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Heraclesu dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół Waalwijk w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.