Liga holenderska - 12. kolejka Eredivisie: PEC Zwolle - Ajax Amsterdam 2-4 (1-3)

1 listopada na MAC³PARK Stadion odbył się pojedynek 12. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Zwolle i AFC Ajax. Starcie zakończyło się zwycięstwem AFC Ajax 4-2. Na stadionie stawiło się 14 000 widzów.

12. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-11-01 20:00 | Stadion: MAC³PARK Stadion | Widzów: 14000 | Arbiter: B. Kuipers
David Neres 20',88'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AFC Ajax w szóstej minucie spotkania, gdy Quincy Promes zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Gustavowi Hamerowi z zespołu gospodarzy. Była to siódma minuta spotkania.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna AFC Ajax, zdobywając kolejną bramkę. W 11. minucie Quincy Promes ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Hakim Ziyech.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 20. minucie trzeciego gola dla zespołu gości strzelił David Neres.

W 28. minucie Lisandro Martínez został zmieniony przez Edsona Alvareza.

Piłkarze Zwolle odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Gustavo Hamer.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie w jedenastce Zwolle doszło do zmiany. Dennis Johnsen wszedł za Rezę Ghoochannejhada. W 57. minucie kartką został ukarany Mustafa Saymak, zawodnik gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mustafa Saymak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zwolle, strzelając kolejnego gola w 62. minucie meczu. Asystę przy bramce zanotował Vito van Crooij.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pelle'a Clementa ze Zwolle, a w 66. minucie Donnego van de Beeka z drużyny przeciwnej. W 63. minucie Edson Alvarez został zmieniony przez Ryana Gravenbercha, a za Donnego van de Beeka wszedł na boisko Răzvan Marin, co miało wzmocnić drużynę AFC Ajax. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mustafę Saymaka na Ricka Dekkera. Trener Zwolle postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Pelle'a Clementa i na pole gry wprowadził napastnika Lennarta Thego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Gola na 2-4 strzelił po raz drugi w 88. minucie David Neres. Bramka padła po podaniu Hakima Ziyecha.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-4.

Joël Veltman
 62′ 57′ 70′ Mustafa Saymak
Donny van de Beek66′ 72′
63′ 79′ Pelle Clement
Hakim Ziyech
 35′ 7′ Gustavo Hamer
David Neres Campos  20′, 88′
55′ Reza Ghoochannejhad
Siem de Jong
70′ Rick Dekker
Ryan Jiro Gravenberch63′
Dean Huiberts
Zakaria Labyad
79′ Lennart Thy
Răzvan Gabriel Marin72′
55′ Dennis Tørset Johnsen
Dirk Jan Klaas Huntelaar
Jarno Westerman
Lassina Chamste Soudine Franck Traoré

Drużyna AFC Ajax była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.