Liga holenderska - 11. kolejka Eredivisie: Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 0-2 (0-2)

26 października na GelreDome w Arnhemie odbyło się starcie 11. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Vitesse i Den Haaga. Mecz zakończył się zwycięstwem Den Haaga 2-0. Na stadionie stawiło się 12 663 widzów.

L. Immers 6'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Drużyna Vitesse wygrała aż 14 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie dającą prowadzenie bramkę dla drużyny gości zdobył Crysencio Summerville.

Zespół Vitesse ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania wynik ustalił Lex Immers. W zdobyciu bramki pomógł Elson Hooi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Matusz Bero z zespołu gospodarzy. Była to 38. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie kartkę dostał Dion Malone z Den Haaga. W 57. minucie za Crysencia Summervillego wszedł Erik Falkenburg.

Po chwili trener Vitesse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Thomas Buitink, a murawę opuścił Nouha Dicko. W 66. minucie Michiel Kramer został zmieniony przez Tomasza Necida, co miało wzmocnić drużynę Den Haaga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Navarone'a Foora na Oussamę Darfalou. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Thomas Buitink, piłkarz Vitesse.

Chwilę później trener Den Haaga postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Elsona Hooiego wszedł Robin Polley, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W 81. minucie sędzia pokazał kartkę Bryanowi Linssenowi, zawodnikowi gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Danny Bakker
38′ Matusz Bero
John Goossens
75′ Navarone Foor
Lex Immers  6′
64′ Nouha Dicko
Dion Malone56′
Tim Matavž
Crysencio Summerville  2′ 57′
Jay-Roy Grot
Michiel Kramer66′
81′ Bryan Linssen
Milan van Ewijk
64′ 79′ Thomas Buitink
Erik Falkenburg57′
75′ Oussama Darfalou
Donny Gorter

Thom Haye

Pawel Cibicki

Tomasz Necid66′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Vitesse, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedenastka Vitesse w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.