Liga holenderska - 11. kolejka Eredivisie: Sparta Rotterdam - FC Utrecht 1-2 (1-2)

27 października na Sparta-Stadionie Het Kasteel w Rotterdamie odbyło się spotkanie 11. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Sparty i Utrechtu. Mecz zakończył się zwycięstwem Utrechtu 2-1. Na stadionie stawiło się 10 322 widzów.

11. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-10-27 14:30 | Stadion: Sparta-Stadion Het Kasteel | Widzów: 10322 | Arbiter: S. van der Eijk
A. Maher 43'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki drużyna Utrechtu wygrała 15 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Utrechtu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie Jean-Christophe Bahebeck dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego.

Zawodnicy Sparty odpowiedzieli strzeleniem gola. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Ragnar Ache. Przy strzeleniu gola pomógł Dirk Abels.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ariel Harush ze Sparty. Była to 43. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Utrechtu w 43. minucie spotkania, gdy Adam Maher zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Adam Maher, zawodnik gości. Niedługo później trener Sparty postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Joël Piroe, a murawę opuścił Mohamed Rayhi.

W 66. minucie Jean-Christophe Bahebeck zastąpił Urbego Emanuelsona. W 74. minucie Bart Ramselaar został zmieniony przez Patricka Joostena, co miało wzmocnić zespół Utrechtu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dirka Abelsa na Khalida Karamiego oraz Lassanę Fayego na Larsa Veldwijka. Niedługo później trener Utrechtu postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gyrana Kerka wszedł Giovanni Troupée, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Jurgen Mattheij z zespołu gospodarzy.

FC Utrecht
43′ Ariel Harush
Maarten Paes
74′ Dirk Abels
Justin Hoogma
84′ Lassana Faye
Willem Janssen
90′ Jurgen Mattheij
Sander van de Streek
 20′ Ragnar Ache
Joris van Overeem
Halil İbrahim Dervişoğlu
Gyrano Kerk88′
64′ Mohamed Rayhi
Jean-Christophe Bahebeck  7′ (k.) 66′
Michael Fabrie
Fabian de Keijzer
Kenny Lipman
David Jensen
74′ Khalid Karami
Leon Guwara
Deroy Duarte
Giovanni Troupée88′
Laros Duarte
Urby Emanuelson66′
64′ Joël Piroe
Rico Strieder
84′ Lars Veldwijk
Issah Abass

Václav Černý

Patrick Joosten74′

Simon Makienok Christoffersen

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.