Liga holenderska - 11. kolejka Eredivisie: PSV Eindhoven - Alkmaar Zaanstreek 0-4 (0-2)

27 października na Philips Stadion w Eindhoven odbył się pojedynek 11. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami PSV i AZ. Starcie zakończyło się zwycięstwem AZ 4-0. Na stadionie stawiło się 34 000 widzów.

11. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-10-27 14:30 | Stadion: Philips Stadion | Widzów: 34000 | Arbiter: P. Van Boekel
D. de Wit 76'

Już w pierwszej połowie zespół PSV został osłabiony. W 22. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ryan Thomas osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Jedyną żółtą kartkę w meczu obejrzał Owen Wijndal z AZ. Była to 33. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ w 45. minucie spotkania, gdy Myron Boadu zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Calvin Stengs.

Zespół PSV ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Myron Boadu po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Sytuację bramkową stworzył Owen Wijndal.

Na drugą połowę zespół PSV wyszedł w zmienionym składzie, za Ritsu Doana, Brumę weszli Jordan Teze, Kostas Mitroglou. W 67. minucie Yukinari Sugawara zastąpił Daniego de Wita.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jonas Svensson wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZ, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie pojedynku. Asystę przy golu ponownie zaliczył Calvin Stengs.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie AZ doszło do zmiany. Thomas Ouwejan wszedł za Owena Wijndala.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AZ w 76. minucie spotkania, gdy Dani de Wit zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Fredrika Midtsjaego.

W 77. minucie Cody Gakpo został zmieniony przez Oliviera Boscaglego, co miało wzmocnić zespół PSV. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oussamę Idrissiego na Zakarię Aboukhlal. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

Teun Koopmeiners
22′ Ryan Jared Thomas
Fredrik Midtsjae
46′ Ritsu Dōan
Myron Boadu  45′, 45′
77′ Cody Mathès Gakpo
Oussama Idrissi80′
46′ Armindo Tué Na Bangna
Calvin Stengs
Robbin Ruiter
Rody de Boer
Lars Unnerstall
Jasper Schendelaar
77′ Olivier Maxime Boscagli
Joris Kramer
Antonio Latorre Grueso
Thomas Ouwejan74′
46′ Jordan Teze
Tijjani Reijnders
46′ Kostas Mitroglou
Zakaria Aboukhlal80′
Cyril Ngonge
Ferdy Druijf

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.