Liga holenderska - 11. kolejka Eredivisie: Fortuna Sittard - VVV Venlo 4-1 (2-0)

26 października na Fortuna Sittard Stadion w Sittard odbył się mecz 11. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Fortuny i Venlo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fortuny 4-1. Pojedynek obejrzało 8 388 widzów.

11. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-10-26 20:15 | Stadion: Fortuna Sittard Stadion | Widzów: 8388 | Arbiter: D. Makkelie
J. Opoku 72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Zespół Venlo wygrał aż 15 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Fortuny nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie Mark Diemers dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Niedługo później Mark Diemers wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortuny, zdobywając kolejną bramkę w 26. minucie starcia. W 29. minucie Evert Linthorst został zastąpiony przez Johnatana Opoku.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Fortuny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Clinta Essersa wszedł Cian Harries.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 3-0 podwyższył Amadou Ciss.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Lee Cattermole'owi, zawodnikowi Venlo.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Johnatan Opoku. W zdobyciu bramki pomógł Richard Neudecker.

Po chwili trener Venlo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Lee Cattermole'a. Na boisko wszedł Peter van Ooijen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Haji Wright został zmieniony przez Jerome'a Sinclaira, co miało wzmocnić jedenastkę Venlo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bassalę Sambou na Áleksa Carbonella. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Venlo: Dannemu Postowi w 84. i Tobiasowi Pachonikowi w 86. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortuny w 87. minucie spotkania, gdy Mark Diemers zdobył z karnego czwartą bramkę. W 89. minucie sędzia przyznał kartkę Tesfaldetowi Tekiemu z drużyny gospodarzy.

W tej samej minucie w jedenastce Fortuny doszło do zmiany. Vitalie Damaşcan wszedł za Marka Diemersa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Nils Röseler
46′ Clint Essers
Steffen Schäfer
Branislav Ninaj
Samuel Benjamin Elias Scheimann
Felix Passlack
Richard Neudecker
 50′ Amadou Ciss
Lee Cattermole57′ 78′
 9′, 26′, 87′ (k.) 89′ Mark Diemers
Evert Linthorst29′
Jorrit Smeets
Danny Post84′
89′ Tesfaldet Tekie
Haji Wright78′
80′ Bassala Sambou
Elia Soriano
Ažbe Jug
Jens Craenmehr
Rowen Koot
Delano van Crooij
46′ Cian Harries
Tristan Dekker
80′ Alejandro Carbonell Vallés
Peter van Ooijen78′
89′ Vitalie Damaşcan
Jerome Sinclair78′
Rasmus Ilmari Karjalainen

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Venlo przyznał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.