Liga holenderska - 10. kolejka Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - Heracles Almelo 1-1 (1-0)

20 października na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie odbył się mecz 10. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Feyenoordu i Heraclesu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 37 000 widzów.

10. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-10-20 16:45 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 37000 | Arbiter: J. Manschot
Feyenoord Rotterdam
Heracles Almelo
1
1
J. Toornstra 14'
O. Kiomourtzoglou 63'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Feyenoordu otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Jens Toornstra. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ridgeciano Haps.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Feyenoordu.

Między 52. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 62. minucie Orkun Kökçü został zastąpiony przez Woutera Burgera.

Zawodnicy Heraclesu w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie wynik ustalił Orestis Kiomourtzoglou.

W 79. minucie w drużynie Heraclesu doszło do zmiany. Sebastian Jakubiak wszedł za Dabneya dos Santosa. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Marcosowi Senesiemu z jedenastki gospodarzy. Trener Feyenoordu postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Jensa Toornstrę i na pole gry wprowadził napastnika Luciana Narsingha, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Jakubiaka z Heraclesu, a w 86. minucie Edgara Ié z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Navajo Bakboord90′
86′ Edgar Miguel Ié
Lennart Czyborra
Rick Karsdorp
Mats Knoester
81′ Marcos Nicolás Senesi Barón
Dario Van den Buijs56′
62′ Leroy Fer
Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos85′
62′ Orkun Kökçü
Orestis Kiomourtzoglou  63′ 52′
 14′ 84′ Jens Toornstra
Sebastian Jakubiak79′ 85′
62′ Wouter Burger

Sam Larsson

84′ Luciano Narsingh

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Heraclesu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.