Liga holenderska - 1. kolejka Eredivisie: Twente Enschede - PSV Eindhoven 1-1 (1-0)

3 sierpnia na De Grolsch Veste w Enschede odbył się pojedynek 1. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Twente i PSV. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 27 200 widzów.

1. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-08-03 20:45 | Stadion: De Grolsch Veste | Widzów: 27200 | Arbiter: S. Gözübüyük
Twente Enschede
PSV Eindhoven
1
1
K. Nakamura 8'
D. Dumfries 65'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Keito Nakamura wywołał eksplozję radości wśród kibiców Twente , strzelając gola w ósmej minucie starcia. Asystę zaliczył José Matos.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Twente.

Trener PSV postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Brumę i na pole gry wprowadził napastnika Cody'ego Gakpo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 62. minucie za Gastona Pereira wszedł Mohammed Ihattaren.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 57 minut, jednak jedenastka PSV doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Denzel Dumfries. Przy strzeleniu gola asystował Cody Gakpo.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Denzelowi Dumfriesowi, piłkarzowi PSV. Po chwili trener Twente postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Godfrieda Roemeratoe'a wszedł Julio Pleguezuelo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Twente utrzymać remis. W 84. minucie w drużynie PSV doszło do zmiany. Olivier Boscagli wszedł za Éricka Gutiérreza.

W samej końcówce spotkania kartkę obejrzał Julio Pleguezuelo z zespołu gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Pablo Paulino Rosario
83′ Godfried Roemeratoe
Michal Sadílek
66′ Lindon Selahi
Donyell Malen
Aitor Cantalapiedra Fernández
Steven Bergwijn
 8′ 71′ Keito Nakamura
Armindo Tué Na Bangna61′
Jorn Brondeel
Robbin Ruiter
Jeffrey de Lange
Timo Baumgartl
83′ 89′ Julio José Pleguezuelo Selva
Olivier Maxime Boscagli84′
66′ Giorgi Aburjania
Mohamed Amine Ihattaren62′
71′ Rafik Zekhnini
Bart Ramselaar

Zakaria Aboukhlal

Cody Mathès Gakpo61′

Hirving Lozano

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.