Liga holenderska - 1. kolejka Eredivisie: Twente Enschede - Fortuna Sittard 2-0 (1-0)

W pojedynku 1. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 12 września, zespół Twente zwyciężył z Fortuną 2-0 (1-0). Mecz na De Grolsch Veste w Enschede obejrzało 8 000 widzów.

1. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-09-12 21:00 | Stadion: De Grolsch Veste | Widzów: 8000 | Arbiter: A. Lindhout
Twente Enschede
Fortuna Sittard
2
0
Q. Menig 10'
Danilo 51'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Twente wygrała aż dziewięć razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Twente w 10. minucie spotkania, gdy Queensy Wensley strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jayden Oosterwolde.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Twente.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Twente w 51. minucie spotkania, gdy Danilo zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 63. minucie za Branislava Ninaja wszedł George Cox.

Od 63 minuty boisko opuścili piłkarze Twente: Danilo, Václav Černý, Tyronne Ebuehi, Queensy Wensley, Jesse Bosch, na ich miejsce weszli: Alexander Jeremejeff, Lazaros Lamprou, Nathangelo Markelo, Thijs van Leeuwen, Ramiz Zerrouki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bena Rienstry, Emila Hanssona zajęli: Lisandro Semedo, Bassala Sambou. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Queensemu Wensleyowi z Twente. Była to 67. minuta meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Alexei Koşelev
75′ Tyronne Ebuehi
Lazaros Rota
90′ Jesse Bosch
Zian Flemming
Wout Brama
Emil Hansson84′
Godfried Roemeratoe
Ben Rienstra72′
74′ Václav Černý
Mats Seuntjens
 51′ (k.) 63′ Danilo Pereira da Silva
Jorrit Smeets
 10′ 67′ 75′ Queensy Miquel Saymon Wensley
George Cox63′
75′ Nathangelo Alexandro Markelo
Clint Essers
Gijs Smal
Nassim El Ablak
74′ Lazaros Lamprou
Djibril Dianessy
Casper Staring
Bassala Sambou84′
75′ Thijs van Leeuwen
Lisandro Semedo72′
90′ Ramiz Larbi Zerrouki

63′ Alexander Thomas Jeremejeff

Wyjątkowa nieporadność napastników Fortuny była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Twente przyznał jedną żółtą.

Drużyna Twente w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.