Liga holenderska - 1. kolejka Eredivisie: Sparta Rotterdam - Ajax Amsterdam 0-1 (0-1)

13 września na Sparta-Stadionie Het Kasteel w Rotterdamie odbyło się starcie 1. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Sparty i AFC Ajax. Mecz zakończył się zwycięstwem AFC Ajax 1-0. Na stadionie stawiło się 3 934 widzów.

1. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-09-13 14:30 | Stadion: Sparta-Stadion Het Kasteel | Widzów: 3934 | Arbiter: J. Kamphuis
Sparta Rotterdam
Ajax Amsterdam
0
1
Antony 37'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter przyznał żółtą kartkę Ryanowi Gravenberchowi z zespołu gości.

W 27. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nicolas Tagliafico osłabiając tym samym drużynę gości. W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daleya Blinda, zawodnika AFC Ajax. W 33. minucie za Zakarię Labyada wszedł Sergiño Dest.

Wysiłki podejmowane przez zespół AFC Ajax w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie bramkę zdobył Antony. Asystę zanotował Dušan Tadić.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AFC Ajax.

Między 46. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sparty : Lennart Thy, Deroy Duarte, Bryan Smeets, Abdoulrahmane Harroui, Mica Pinto, na ich miejsce weszli: Danzell Gravenberch, Emanuel Emegha, Laros Duarte, Dirk Abels, Tom Beugelsdijk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antony'ego, Noussaira Mazraouiego, Quincy'ego Promesa zajęli: David Neres, Jurriën Norman, Lassina Traoré. Między 54. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Edson Alvarez
57′ 83′ Michael Gonçalves Pinto
Daley Blind28′
54′ Michaël Heylen
Noussair Mazraoui84′
Bart Vriends
Perr Schuurs
Adil Auassar
Nicolas Tagliafico27′
46′ Deroy Duarte
Zakaria Labyad33′
78′ Abdoulrahmane Harroui
Ryan Jiro Gravenberch17′
66′ Bryan George Jeffrey Smeets
Antony Matheus dos Santos  37′ 75′
46′ Lennart Thy
Maarten Stekelenburg
78′ Dirk Abels
Sergiño Gianni Dest33′
83′ Tom Beugelsdijk
Jurgen Ekkelenkamp
66′ Laros Duarte
Mohammed Kudus
Sven Mijnans
Klaas-Jan Huntelaar
46′ Emanuel Emegha
David Neres Campos75′
46′ Danzell Gravenberch
Noa Noëll Lang

Lassina Chamste Soudine Franck Traoré84′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Sparty przyznał dwie żółte.

Zespół Sparty w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości dokonała czterech zmian.