Liga holenderska - 1. kolejka Eredivisie: SC Heerenveen - Willem II Tilburg 2-0 (1-0)

12 września na Abe Lenstra Stadion odbyło się spotkanie 1. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Heerenveenu i Willemu II. Mecz zakończył się zwycięstwem Heerenveenu 2-0. Na stadionie zasiadło 4 000 widzów.

1. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-09-12 18:45 | Stadion: Abe Lenstra Stadion | Widzów: 4000 | Arbiter: R. Martens
SC Heerenveen
Willem II Tilburg
2
0
L. Woudenberg 22'
P. Bochniewicz 75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 51 pojedynków drużyna Heerenveenu wygrała 21 razy i zanotowała 16 porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Olivera Meiera z Heerenveenu, a w 19. minucie Pola Lloncha z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lucas Woudenberg wywołał eksplozję radości wśród kibiców Heerenveenu, zdobywając bramkę w 22. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomagał Arjen van der Heide.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Willem II: Paddemu Nelomowi w 32. i Görkemowi Sağlamowi w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Heerenveenu.

Na drugą połowę jedenastka Heerenveenu wyszła w zmienionym składzie, za Ibrahima Dresevica wszedł Hamdi Akujobi. W 58. minucie Mats Köhlert zastąpił Victora van den Bogerta.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Arjenowi van der Heidemu z Heerenveenu. Była to 68. minuta spotkania. W 71. minucie Couhaib Driouech został zmieniony przez Siebena Dewaele'a, a za Olivera Meiera wszedł na boisko Rami Hajal, co miało wzmocnić zespół Heerenveenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Derricka Köhna na Paula Gladona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Heerenveenu w 75. minucie spotkania, gdy Paweł Bochniewicz strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Joey Veerman.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Robbin Ruiter
 75′ Paweł Bochniewicz
Rasmus Sebastian Holmén
46′ Ibrahim Dresevic
Derrick Arthur Köhn75′
Sherel Floranus
Paddy Miquel Nelom32′
 22′ Lucas Woudenberg
Pol Llonch Puyalto19′
Rodney Nkele Kongolo
Driess Saddiki86′
17′ 74′ Oliver Batista Meier
Görkem Sağlam44′ 87′
Joey Veerman
Mike Trésor Ndayishimiye
71′ Couhaib Driouech
Ché Nunnely
Henk Veerman
Vangelis Pavlidis
68′ Arjen van der Heide
Mats Köhlert58′
Jaimy Kroesen
Jorn Brondeel
46′ Hamdi Akujobi
Connor van den Berg
71′ Sieben Dewaele
Justin Ogenia
74′ Rami Hajal