Liga holenderska - 1. kolejka Eredivisie: PEC Zwolle - Willem II Tilburg 1-3 (1-1)

W starciu 1. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 2 sierpnia, zespół Zwolle przegrał z Willemem II 1-3 (1-1). Mecz na MAC³PARK Stadion obejrzało 13 824 widzów.

1. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-08-02 20:00 | Stadion: MAC³PARK Stadion | Widzów: 13824 | Arbiter: J. Manschot
C. Leemans 47' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Willemu II wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dwa remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 31. minucie Pelle Clement został zmieniony przez Clinta Leemansa.

Tymczasem zawodnicy Zwolle nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Lennart Thy.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Willemu II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie gola wyrównującego strzelił Vangelis Pavlidis.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 47. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Zwolle Clint Leemans. W 57. minucie w drużynie Zwolle doszło do zmiany. Zian Flemming wszedł za Stanleya Elbersa.

Zespół Zwolle ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 1-3 strzelił po raz drugi w 72. minucie Vangelis Pavlidis. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ché Nunnely.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Zwolle doszło do zmiany. Jarno Westerman wszedł za Etiënne'a Reijnena. W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jarna Westermana ze Zwolle, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Vangelisa Pavlidisa z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Rasmus Sebastian Holmén
84′ Etiënne Reijnen
Fernando Lewis
Iliass Bel Hassani
Jordens Peters
31′ Pelle Clement
Pol Llonch Puyalto
Rick Dekker
Driess Saddiki
Gustavo Hamer
Ché Nunnely
57′ Stanley Elbers
Vangelis Pavlidis  41′, 72′ 90′
 39′ Lennart Thy
Victor van den Bogert
57′ Zian Flemming
Rick Zuijderwijk
Dean Huiberts
Abdou Karim Coulibaly
31′ 47′ (samob.) Clint Leemans

84′ 89′ Jarno Westerman

Zespół Willemu II zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Zwolle wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości nie skorzystała ze zmian.