Liga holenderska - 1. kolejka Eredivisie: PEC Zwolle - Feyenoord Rotterdam 0-2 (0-1)

12 września na MAC³PARK Stadion odbyło się spotkanie 1. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Zwolle i Feyenoordu. Mecz zakończył się zwycięstwem Feyenoordu 2-0. Na stadionie zasiadło 2 993 widzów.

1. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-09-12 20:00 | Stadion: MAC³PARK Stadion | Widzów: 2993 | Arbiter: B. Nijhuis
PEC Zwolle
Feyenoord Rotterdam
0
2
S. Berghuis 5',68'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feyenoordu w piątej minucie spotkania, gdy Steven Berghuis zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mark Diemers.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Deanowi Huibertsowi ze Zwolle. Była to 16. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Feyenoordu.

W 50. minucie kartkę obejrzał Sam Kersten z drużyny gospodarzy. W 61. minucie za Clinta Leemansa wszedł Mustafa Saymak.

W 68. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Steven Berghuis z Feyenoordu. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Zwolle doszło do zmiany. Eliano Reijnders wszedł za Mike van Duinena.

W 78. minucie sędzia ukarał kartką Brama van Polena, zawodnika gospodarzy. Chwilę później trener Feyenoordu postanowił wzmocnić formację obronną i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Barta Nieuwkoopa. Na boisko wszedł George Johnston, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Jensowi Toornstrze, piłkarzowi Feyenoordu.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Justin Bijlow
50′ Sam Kersten
Lutsharel Geertruida
Thomas Lam
Ridgeciano Haps
Kenneth Paal
Bart Nieuwkoop82′
78′ Bram van Polen
Marcos Nicolás Senesi Barón
Sai van Wermeskerken
Mark Diemers
Jesper Drost
Leroy Fer
61′ Clint Leemans
Orkun Kökçü85′
16′ Dean Huiberts
Steven Berghuis  5′, 68′ (k.)
Reza Ghoochannejhad
Nicolai Joergensen82′
74′ Mike van Duinen
Jens Toornstra85′ 90′
74′ Eliano Reijnders
João Carlos Vilaça Teixeira
61′ Mustafa Saymak
Róbert Boženík82′
Thomas van den Belt
Luciano Narsingh
Jarno Westerman

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Zwolle, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Zespół Zwolle w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.