Liga holenderska - 1. kolejka Eredivisie: Heracles Almelo - SC Heerenveen 0-4 (0-3)

4 sierpnia na Stadionie Erve Asito w Almelo odbył się pojedynek 1. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Heraclesu i Heerenveenu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Heerenveenu 4-0. Na stadionie zasiadło 9 640 widzów.

1. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-08-04 12:15 | Stadion: Stadion Erve Asito | Widzów: 9640 | Arbiter: R. Martens
C. Ejuke 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 starć zespół Heraclesu wygrał 14 razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Ibrahim Drešević wywołał eksplozję radości wśród kibiców Heerenveenu , zdobywając bramkę w ósmej minucie pojedynku.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Heerenveenu, strzelając kolejnego gola. W 17. minucie wynik na 0-2 podwyższył Jordy Bruijn.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Heerenveenu w 28. minucie spotkania, gdy Mitchell van Bergen zdobył trzecią bramkę. Asystę zanotował Jordy Bruijn.

Po pół godzinie gry w jedenastce Heraclesu doszło do zmiany. Mats Knoester wszedł za Maximiliana Rossmanna. W 39. minucie sędzia przyznał kartkę Jordemu Bruijnowi z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Heraclesu wyszła w zmienionym składzie, za Dabneya dos Santosa wszedł Mauro Júnior. W 67. minucie za Jordego Bruijna wszedł Chidera Ejuke.

W 74. minucie Ben Rienstra został zmieniony przez Hamdiego Akujobiego, a za Jensa Odgaarda wszedł na boisko Arjen van der Heide, co miało wzmocnić zespół Heerenveenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Szökego na Teuna Bijlevelda. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rodneya Kongolo z Heerenveenu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Navaja Bakboorda z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Minutę później na listę strzelców wpisał się Chidera Ejuke. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Mitchell van Bergen.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Warner Hahn
90′ Navajo Bakboord
Sven Botman
Lennart Czyborra
Ibrahim Dresevic  8′
30′ Maximilian Rossmann
Ben Rienstra74′
46′ Dabney dos Santos Souza
Mitchell van Bergen  28′
74′ Adrián Szőke
Ricardo van Rhijn
30′ Mats Knoester
Hamdi Akujobi74′
74′ Teun Bijleveld
Emil Frederiksen
46′ Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos
Jan Ras
Orestis Kiomourtzoglou
Chidera Ejuke67′  90′
Joey Konings
Nemanja Mihajlović

Arjen van der Heide89′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Heraclesu, a piłkarzom gości wręczył dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.