Liga holenderska - 1. kolejka Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - Sparta Rotterdam 2-2 (0-0)

4 sierpnia na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie odbył się pojedynek 1. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Feyenoordu i Sparty. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 41 000 widzów.

1. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-08-04 14:30 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 41000 | Arbiter: D. Makkelie
L. Veldwijk 74'

Już w pierwszych minutach drużyna Feyenoordu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jurgenowi Mattheijowi ze Sparty. Była to 44. minuta starcia.

Niedługo po przerwie zespół gości pokazał swoją wyższość. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Mohamed Rayhi. Sytuację bramkową stworzył Bryan Smeets.

W 61. minucie İbrahim Dervişoğlu zastąpił Larsa Veldwijka. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter ukarał kartką Erica Botteghina, piłkarza gospodarzy.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 17 minut, zespół Feyenoordu doprowadził do remisu. Gola strzelił Steven Berghuis. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ridgeciano Haps.

W 72. minucie w drużynie Sparty doszło do zmiany. Deroy Duarte wszedł za Abdoulrahmane'a Harrouiego. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia wręczył kartkę Deroyowi Duarte'owi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sparty w 74. minucie spotkania, gdy Lars Veldwijk zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Ragnara Achego.

W 76. minucie w drużynie Sparty doszło do zmiany. Laros Duarte wszedł za Ragnara Achego. Trener Feyenoordu postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił obrońcę Erica Botteghina i na pole gry wprowadził napastnika Naoufala Bannisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W doliczonej pierwszej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Orkunowi Kökçü z Feyenoordu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Feyenoordu przyniosły efekt bramkowy. W piątej minucie doliczonego czasu pojedynku gola wyrównującego strzelił Sam Larsson. Asystę przy bramce zaliczył Luciano Narsingh.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Tim Coremans
62′ 88′ Eric Fernando Botteghin
Abdoulrahmane Harroui72′
90′ Orkun Kökçü
Bryan George Jeffrey Smeets
 66′ Steven Berghuis
Ragnar Ache76′
64′ Dylan Vente
Halil İbrahim Dervişoğlu61′
62′ Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Renato Fabrizio Tapia Cortijo

88′ Naoufal Bannis

62′  90′ Sam Larsson

64′ Luciano Narsingh

Przewaga zespołu Feyenoordu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.