Liga holenderska - 1. kolejka Eredivisie: FC Emmen - VVV Venlo 3-5 (1-0)

13 września na De Oude Meerdijk odbyło się spotkanie 1. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Emmen i Venlo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Venlo 5-3. Na stadionie zasiadło 2 400 widzów.

1. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-09-13 12:15 | Stadion: De Oude Meerdijk | Widzów: 2400 | Arbiter: S. Mulder
J. Arias 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 starć jedenastka Venlo wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Emmen w czwartej minucie spotkania, gdy Robbert de Vos strzelił pierwszego gola.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Venlo: Guusowi Huppertsowi w 20. i Dannemu Postowi w 38. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Emmen.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marko Kolar. Asystę zaliczył Caner Cavlan.

Prawie natychmiast Giorgos Giakoumakis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Venlo, strzelając gola w 50. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Josua John.

W 62. minucie Guus Hupperts został zmieniony przez Simona Janssena. W 64. minucie sędzia ukarał kartką Michaela Chacóna, piłkarza Emmen.

W 65. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Giorgos Giakoumakis z Venlo. W 67. minucie kartkę obejrzał Christian Kum z Venlo.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy Giorgos Giakoumakis hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 2-3. Asystę przy golu zaliczył Evert Linthorst.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Nikolai Laursen. Bramka padła po podaniu Marka Kolara.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Markowi Kolarowi, piłkarzowi gospodarzy. W 87. minucie w jedenastce Venlo doszło do zmiany. Jafar Arias wszedł za Giorgosa Giakoumakisa. Trener Emmen postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Robberta de Vosa i na pole gry wprowadził napastnika Sekou Sidibe'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 90. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Emmen Caner Cavlan. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Emmen doszło do zmiany. Nick Bakker wszedł za Keziaha Veendorpa.

Jedenastka Emmen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Trzy minuty później nie dał szans obrony bramkarzowi Jafar Arias. Bramka padła po podaniu Everta Linthorsta.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-5.

Christian Kum67′
90′ (samob.) Caner Cavlan
Tobias Pachonik
90′ Keziah Veendorp
Lukas Schmitz
64′ Michael Steven Chacón Ibargüen
Evert Linthorst
 4′ 88′ Robbert de Vos
Danny Post38′
Simon Hjalmar Friedel Tibbling
Guus Hupperts20′ 62′
Sergio Fernando Pena Flores
Giorgos Giakoumakis  50′, 65′ (k.), 72′ 87′
 49′ 86′ Marko Kolar
Josua John
 76′ Nikolai Laursen
Vito van Crooij
Robin Jalving
Delano van Crooij
Stefan van der Lei
Bram Verbong
90′ Nick Bakker
Simon Janssen62′
88′ Sekou Sidibe
Nezar S'rifi

Jafar Arias87′  90′

Yahcuroo Roemer

Przewaga jedenastki Emmen w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Emmen, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Zespół Emmen w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Drużyna gości w drugiej połowie również wymieniła dwóch zawodników.