Liga holenderska - 1. kolejka Eredivisie: FC Emmen - FC Groningen 0-1 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 3 sierpnia, zespół Emmen przegrał z Groningen 0-1 (0-0). Mecz na De Oude Meerdijk obejrzało 8 245 widzów.

1. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-08-03 18:30 | Stadion: De Oude Meerdijk | Widzów: 8245 | Arbiter: P. Van Boekel
FC Emmen
FC Groningen
0
1
A. Hrustic 87'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów jedenastka Groningen wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 26. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Groningen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gabriela Gudmundssona wszedł Charlison Benschop. W 74. minucie Kaj Sierhuis został zmieniony przez Mohameda El Hankouriego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Amirowi Absalemowi z Groningen. Była to 82. minuta meczu. W 83. minucie w zespole Emmen doszło do zmiany. Henk Bos wszedł za Marka Kolara.

Jedyną bramkę meczu dla Groningen zdobył Ajdin Hrustic w 87. minucie. Asystę zaliczył Ramon Lundqvist.

W 88. minucie Keziah Veendorp został zmieniony przez Leona Sopicia, co miało wzmocnić drużynę Emmen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ajdina Hrustica na Sama Schrecka.

Sergio Padt
13′ Nick Bakker
Amir Absalem82′
Glenn Bijl
Ko Itakura26′
Lorenzo Burnet
Mike te Wierik
88′ Keziah Veendorp
Deyovaisio Zeefuik
15′ Michael Steven Chacón Ibargüen
Ritsu Doan
Michael de Leeuw
Ajdin Hrustic  87′ 89′
Filip Ugrinic
Ramon Pascal Lundqvist
83′ Marko Kolar
Django Warmerdam
88′ Leon Sopić
Sam Francis Schreck89′
83′ Henk Bos