Liga holenderska - 1. kolejka Eredivisie: Alkmaar Zaanstreek - Fortuna Sittard 4-0 (0-0)

4 sierpnia na AFAS Stadion w Alkmaar odbył się pojedynek 1. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami AZ i Fortuny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AZ 4-0. Na stadionie stawiło się 12 858 widzów.

Y. Sugawara 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół AZ wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Feliksowi Passlackowi z Fortuny. Była to 28. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Dopiero w drugiej połowie Ron Vlaar wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZ, strzelając gola w 53. minucie pojedynku.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół AZ, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie pokonał bramkarza Oussama Idrissi. Bramka padła po podaniu Myrona Boadu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ w 59. minucie spotkania, gdy Myron Boadu strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Calvin Stengs.

W 64. minucie Oussama Idrissi został zastąpiony przez Jordego Clasiego. Między 64. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Fortuny: Adnan Ugur, Rasmus Karjalainen, Álex Carbonell, na ich miejsce weszli: Dimitrios Ioannidis, Agim Zeka, Clint Essers. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Myrona Boadu, Stijna Wuytensa zajęli: Ferdy Druijf, Tijjani Reijnders. W 68. minucie kartkę dostał Yukinari Sugawara, zawodnik AZ.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ w 83. minucie spotkania, gdy Yukinari Sugawara zdobył czwartą bramkę. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Calvin Stengs.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Grégoire Amiot
 83′ 68′ Yukinari Sugawara
Michael Gonçalves Pinto
 53′ Ron Vlaar
Branislav Ninaj
Owen Wijndal
Felix Passlack28′
76′ Stijn Wuytens
Adnan Ugur66′
 59′ 64′ Myron Boadu
Rasmus Ilmari Karjalainen67′
 55′ 64′ Oussama Idrissi
Patrik Raitanen
64′ Jordy Clasie
Nassim El Ablak
76′ Tijjani Reijnders
Dimitrios Ioannidis66′
Mohamed Taabouni
Jacky Donkor
Marko Vejinović
Agim Zeka67′
64′ Ferdy Druijf

Bjørn Maars Johnsen

Zespół AZ był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.