Liga holenderska - 0. kolejka Eredivisie: FC Utrecht - Heracles Almelo 3-0 (0-0)

21 maja na Stadionie Galgenwaard odbył się mecz rozgrywek holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Utrechtu a Heraclesu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Utrechtu 3-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 11 233 widzów.

Holandia - Eredivisie
2019-05-21 18:30 | Stadion: Stadion Galgenwaard | Widzów: 11233 | Arbiter: A. Lindhout
FC Utrecht
Heracles Almelo
3
0
S. Gustafson 57'
J. Bahebeck 80',90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 meczów drużyna Utrechtu wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz 12 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 24. minucie za Riechedlego Bazoera wszedł Jean-Christophe Bahebeck.

Jedyną kartkę w meczu sędzia wręczył Matsowi Knoesterowi z Heraclesu. Była to 25. minuta pojedynku. W 29. minucie w jedenastce Heraclesu doszło do zmiany. Bart van Hintum wszedł za Wouta Droste'a. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

A kibice Utrechtu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lukasa Görtlera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Othman Boussaid. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Utrechtu w 57. minucie spotkania, gdy Simon Gustafson zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Trener Heraclesu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Silvester van der Water, a murawę opuścił Tim Breukers. W 75. minucie Gyrano Kerk został zmieniony przez Marka van der Maarla, co miało wzmocnić jedenastkę Utrechtu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandra Merkela na Joeya Koningsa.

Zespół Heraclesu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 10 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Jean-Christophe Bahebeck. Bramka padła po podaniu Simona Gustafsona.

Niedługo później Jean-Christophe Bahebeck wywołał eksplozję radości wśród kibiców Utrechtu, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie spotkania. Ponownie sytuację bramkową stworzył Simon Gustafson.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Wout Droste29′
24′ Riechedly Bazoer
Mats Knoester25′
Nicolas Gavory
Dario Van den Buijs
 57′ (k.) Simon Gustafson
Alexander Merkel76′
Rico Strieder
Mohammed Osman
75′ Gyrano Kerk
Brandley Kuwas
Cyriel Dessers
Adrián Dalmau Vaquer
46′ Othmane Boussaid
Dabney dos Santos Souza
Nick Marsman
Michael Brouwer
Christopher Emanuel Mamengi
Koen Bucker
75′ Mark van der Maarel
Jeff Hardeveld
Urby Emanuelson
Stephen Sama
Sander van de Streek
Bart van Hintum29′
24′  80′, 90′ Jean-Christophe Bahebeck
Jesper Drost
46′ Lukas Görtler
Yoëll van Nieff
Michiel Kramer
Joey Konings76′
Nick Venema
Silvester van der Water69′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Heraclesu pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.