Heracles Almelo - Vitesse Arnhem 0-2 (0-1). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

9 stycznia na Erve Asito w Almelo odbył się mecz 15. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Heracles'u i Vitesse. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vitesse 2-0.

M. Bero 38',83'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 starć zespół Vitesse wygrał 14 razy i zanotował pięć porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thomasa Brunsa z Vitesse, a w 27. minucie Sinana Bakışa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitesse w 38. minucie spotkania, gdy Matusz Bero strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vitesse.

W 52. minucie kartkę dostał Orestis Kiomourtzoglou, zawodnik gospodarzy. W 59. minucie Sinan Bakış zastąpił Adriána Szőkego.

W tej samej minucie Lucas Schoofs został zmieniony przez Lucę de la Torre, a za Delana Burgzorga wszedł na boisko Ismail Azzaoui, co miało wzmocnić drużynę Heracles'u. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ikomę Opendę na Patricka Vroegha w 70. minucie. Chwilę później trener Vitesse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Daan Huisman, a murawę opuścił Oussama Tannane. W tej samej minucie Oussama Darfalou został zmieniony przez Thomasa Buitinka, co miało wzmocnić zespół Vitesse. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Rentego na Matsa Knoestera w 83. minucie.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Vitesse, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie Matusz Bero po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy golu zaliczył Elazar Dasa.

Trener Heracles'u wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kaspra Lundinga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Silvester van der Water. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Kasprowi Lundingowi z Heracles'u. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Elazar Dasa
83′ Marco Rente
Danilho Raimundo Doekhi
Robin Pröpper
Jacob Vandsø Rasmussen
Giacomo Quagliata
Maximilian Wittek
59′ Lucas Schoofs
Riechedly Bazoer
52′ Orestis Kiomourtzoglou
Matusz Bero  38′, 83′
Rai Hendrikus Martinus Vloet
Thomas Bruns14′
87′ Silvester van der Water
Oussama Tannane71′
27′ 59′ Sinan Bakış
Oussama Darfalou71′
59′ Delano Burgzorg
Tomáš Hájek
83′ Mats Knoester
Million Manhoef
Rohat Agca
Daan Huisman71′
59′ Luca Daniel de la Torre
Idrissa Touré
87′ 90′ Kasper Lunding Jakobsen
Patrick Vroegh70′
59′ Ismail Azzaoui
Armando Broja
59′ Adrián Szőke
Thomas Buitink71′

Hillary Chukwah Gong

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Vitesse pokazał jedną.

Zespół Heracles'u w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.