Heracles Almelo - Stichting Betaald Voetbal Excelsior Rotterdam 1-3 (1-0). Liga -

W meczu Eredivisie, który rozegrany został 21 maja, drużyna Heraclesu Almelo przegrała z Excelsiorem Rotterdam 1-3 (1-0). Spotkanie odbyło się na Polman Stadion.

W  meczu  Eredivisie, który rozegrany został 21 maja, drużyna Heraclesu Almelo przegrała  z Excelsiorem Rotterdam  1-3 (1-0). Spotkanie odbyło się na Polman Stadion.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków jedenastka Heraclesu Almelo wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Heraclesu Almelo próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Sinan Bakis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Heraclesu Almelo, strzelając gola w 28. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Bilala Basacikoglu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Siebe Horemans z Excelsioru Rotterdam. Była to 43. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Heraclesu Almelo.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie gola wyrównującego strzelił Thijs Dallinga. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Julian Baas.

W 49. minucie Michael Chacon został zastąpiony przez Joshuę Eijgenraama. W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Justinowi Hoogmie, piłkarzowi Heraclesu Almelo. Po godzinie gry w jedenastce Heraclesu Almelo doszło do zmiany. Sem Scheperman wszedł za Lucę de la Torre'a.

Trener Heraclesu Almelo postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Anasa Ouahima i na pole gry wprowadził napastnika Samuela Armenterosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Excelsioru Rotterdam przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Mats Wieffer. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Julian Baas.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Excelsioru Rotterdam doszło do zmiany. Brandon Ormonde-Ottewill wszedł za Nathana Tjoego-A-Onego. W tej samej minucie trener Excelsioru Rotterdam postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Kenza Goudmijna wszedł Nikita Vlasenko, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Excelsioru Rotterdam utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Excelsioru Rotterdam udało się strzelić gola i wygrać. Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Heraclesu Almelo: Nikolai Laursen, Noah Fadiga, na ich miejsce weszli: Emil Hansson, Adrian Szoke. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thijsa Dallingi, Juliana Baasa zajęli: Nikolas Agrafiotis, Couhaib Driouech.

Drużyna Heraclesu Almelo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Excelsioru Rotterdam, zdobywając kolejną bramkę. W 83. minucie wynik ustalił Nikolas Agrafiotis. Asystę przy golu zanotował Couhaib Driouech.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Heraclesu Almelo w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Excelsioru Rotterdam w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.