Heracles Almelo - SC Heerenveen 1-0 (0-0). Liga holenderska - 18. kolejka Eredivisie

23 stycznia na Erve Asito w Almelo odbyło się spotkanie 18. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Heracles'u i Heerenveenu. Mecz zakończył się zwycięstwem Heracles'u 1-0.

D. Burgzorg 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Zespół Heracles'u wygrał aż 15 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko dziewięć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 34. minucie za Siema de Jonga wszedł Rodney Kongolo.

W 62. minucie w zespole Heracles'u doszło do zmiany. Ahmed Kutucu wszedł za Ismaila Azzaouiego. Po chwili trener Heerenveenu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Tibora Halilovicia. Na boisko wszedł Rami Hajal, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Giacoma Quagliatę z Heracles'u, a w 85. minucie Ramiego Kaiba z drużyny przeciwnej. W 79. minucie Lucas Woudenberg został zmieniony przez Ramiego Kaiba, a za Erika Nygrena wszedł na boisko Arjen van der Heide, co miało wzmocnić drużynę Heerenveenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silvestera van der Watera na Teuna Bijlevelda.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Heracles'u w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Delano Burgzorg. Sytuację bramkową stworzył Ahmed Kutucu.

W 90. minucie w drużynie Heracles'u doszło do zmiany. Orestis Kiomourtzoglou wszedł za Raiego Vloeta.

Paweł Bochniewicz
71′ Giacomo Quagliata
Lucas Woudenberg79′
Luca Daniel de la Torre
Tibor Halilović68′
Lucas Schoofs
Joey Veerman
90′ Rai Hendrikus Martinus Vloet
Siem de Jong34′
87′ Silvester van der Water
Erik Benjamin Nygren79′
62′ Ismail Azzaoui
Henk Veerman
 88′ Delano Burgzorg
Hamdi Akujobi
87′ Teun Bijleveld
Sieben Dewaele
90′ Orestis Kiomourtzoglou
Rami Hajal68′
Sinan Bakış
Rodney Nkele Kongolo34′
62′ Ahmed Kutucu
Oliver Batista Meier
Adrián Szőke
Syb van Ottele

Arjen van der Heide79′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Heracles'u w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.