Heracles Almelo - SC Heerenveen 0-1 (0-0). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

W starciu 15. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 4 grudnia, zespół Heracles'u przegrał z Heerenveenem 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Erve Asito w Almelo.

J. Veerman 79'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania drużyna Heracles'u wygrała 16 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Giacomowi Quagliacie z Heracles'u. Była to 39. minuta pojedynku.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucę de la Torre z Heracles'u, a w 60. minucie Svena van Beeka z drużyny przeciwnej. W 68. minucie za Filipa Stevanovicia wszedł Rami Al Hajj.

W 74. minucie Kaj Sierhuis został zmieniony przez Adriána Szőkego, co miało wzmocnić zespół Heracles'u. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tibora Halilovicia na Siema de Jonga. Kibice Heerenveenu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Erika Nygrena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Anthony Musaba. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Jedyną bramkę meczu dla Heerenveenu zdobył Joey Veerman w 79. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Erik Nygren.

W 82. minucie sędzia przyznał kartkę Matsowi Knoesterowi z drużyny gospodarzy. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Ruben Roosken, Elias Sierra-Cappelleti, a na ich miejsce weszli Giacomo Quagliata, Nikolai Rohde. Po chwili trener Heracles'u postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia na plac gry wszedł Mohamed Amissi, a murawę opuścił Delano Burgzorg.

Sven van Beek60′
82′ Mats Knoester
Nick Bakker
39′ 84′ Giacomo Quagliata
Rami Kaib
48′ Luca Daniel de la Torre
Nicolas Martin Hautorp Madsen
84′ Nikolai Rohde Laursen
Anthony Tite Musaba75′
90′ Delano Burgzorg
Filip Stevanović68′
Lucas Schoofs
Joey Veerman  79′
74′ Kaj Sierhuis
Lucas Woudenberg
84′ Ruben Roosken
Hamdi Akujobi
Sven Sonnenberg
Rami Al Hajj68′
Orestis Kiomourtzoglou
Siem Stefan de Jong75′
84′ Elias Sierra-Cappelleti
Rodney Nkele Kongolo
90′ Mohamed Amissi
Jan Ras
Bilal Başacıkoğlu
Erik Benjamin Nygren75′
74′ Adrián Szőke

Zawodnicy Heracles'u obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Heerenveenu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.