Heracles Almelo - RKC Waalwijk 1-0 (0-0). Liga holenderska - 7. kolejka Eredivisie

26 września na Erve Asito w Almelo odbyło się spotkanie 7. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Heracles'u i Waalwijk. Mecz zakończył się zwycięstwem Heracles'u 1-0. Na stadionie zasiadło 10 035 widzów.

D. Burgzorg 59'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć jedenastka Waalwijk wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w meczu dostał Juriën Gaari z drużyny gości. Była to 23. minuta starcia.

Kibice Waalwijk nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lennerda Daneelsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Michiel Kramer. W 57. minucie Bilal Başacıkoğlu został zastąpiony przez Ismaila Azzaouiego.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Heracles'u : Orestis Kiomourtzoglou, Sinan Bakış, a na ich miejsce weszli Lucas Schoofs, Kaj Sierhuis.

Jedynego gola meczu strzelił Delano Burgzorg dla jedenastki Heracles'u. Bramka padła w tej samej minucie. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ismail Azzaoui.

Po chwili trener Heracles'u postanowił wzmocnić formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Matsa Knoestera. Na boisko wszedł Mateo Leš, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Melle Meulensteen
69′ Mats Knoester
Ahmed Touba
Giacomo Quagliata
Thierry Lutonda71′
Luca Daniel de la Torre
Ayman Azhil71′
57′ Bilal Başacıkoğlu
Jens Odgaard
 59′ 81′ Delano Burgzorg
Saïd Bakari
57′ Lucas Schoofs
Vurnon Anita81′
Rai Vloet
Iliass Bel Hassani70′
57′ Kaj Sierhuis
Shawn Adewoye
69′ Mateo Leš
Hans Jorge Mulder
Ruben Roosken
Dario Van den Buijs71′
Melih İbrahimoğlu
Luuk Wouters
57′ Orestis Kiomourtzoglou
Sebbe Augustijns
Elias Sierra-Cappelleti
Achraf El Bouchataoui71′
81′ Mohamed Amissi
Yassin Oukili81′
57′ Ismail Azzaoui
Lennerd Daneels52′
57′ Sinan Bakış
Finn Stokkers70′
Nikolai Rohde Laursen

Sędzia nie ukarał piłkarzy Heracles'u żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.