Heracles Almelo - PEC Zwolle 2-1 (0-0). Liga holenderska - 25. kolejka Eredivisie

7 marca na Erve Asito w Almelo odbyło się spotkanie 25. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Heracles'u i Zwolle. Mecz zakończył się zwycięstwem Heracles'u 2-1.

M. Saymak 63'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć zespół Zwolle wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 22. minucie za Rica Striedera wszedł Yuta Nakayama.

Bramkarz Zwolle wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. Po godzinie gry bramkę zdobył Rai Vloet. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Giacomo Quagliata.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Mustafa Saymak. Bramka padła po podaniu Virgila Misidjana.

Trener Zwolle wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eliana Reijndersa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mustafa Saymak. Po chwili trener Heracles'u postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Kasper Lunding, a murawę opuścił Sinan Bakış. Między 79. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Heracles'u: Ismail Azzaoui, Noah Fadiga, Robin Pröpper, na ich miejsce weszli: Ahmed Kutucu, Tim Breukers, Mats Knoester. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bensona Manula, Virgila Misidjana, Thomasa Buitinka zajęli: Immanuel-Johannes Pherai, Mike van Duinen, Reza Ghoochannejhad.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Heracles'u przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Luca de la Torre. Przy zdobyciu bramki asystował Kasper Lunding.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Xavier Mous
87′ Noah Fadiga
Bram van Polen
Marco Rente
Sam Kersten
87′ Robin Pröpper
Thomas Lam
Giacomo Quagliata
Kenneth Paal
 90′ Luca Daniel de la Torre
Rico Strieder22′
Lucas Schoofs
Mustafa Saymak  63′ 67′
 61′ Rai Hendrikus Martinus Vloet
Pelle Clement
79′ Ismail Azzaoui
Virgil Misidjan80′
71′ Sinan Bakış
Mike Hauptmeijer
87′ Tim Breukers
Marc Olivier Doue
Jeff Hardeveld
Yuta Nakayama22′
87′ Mats Knoester
Rav van den Berg
Teun Bijleveld
Jesper Drost
Orestis Kiomourtzoglou
Samir Lagsir
71′ Kasper Lunding Jakobsen
Immanuel-Johannes Pherai80′
79′ Ahmed Kutucu
Eliano Reijnders67′
Adrián Szőke
Thomas van den Belt

Reza Ghoochannejhad80′

Mike van Duinen80′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Zwolle wymieniła pięciu zawodników.