Heracles Almelo - Alkmaar Zaanstreek 1-2 (0-2). Liga holenderska - 10. kolejka Eredivisie

W spotkaniu 10. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 29 listopada, drużyna Heracles'u przegrała z AZ 1-2 (0-2). Pojedynek odbył się na Stadionie Erve Asito w Almelo.

M. Boadu 44'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Jedenastka AZ wygrała aż 22 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut jedenastka AZ zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Heracles'u była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze AZ otworzyli wynik. W 41. minucie Teun Koopmeiners dał prowadzenie swojej drużynie z karnego.

Jedenastka Heracles'u ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Myron Boadu. Przy zdobyciu bramki asystował Teun Koopmeiners.

Na drugą połowę jedenastka Heracles'u wyszła w zmienionym składzie, za Tima Breukersa wszedł Lucas Schoofs. Trener Heracles'u postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Delano Burgzorg, a murawę opuścił Kasper Lunding.

Po chwili trener AZ postanowił wzmocnić formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Jonasa Svenssona. Na boisko wszedł Yukinari Sugawara, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 66. minucie sędzia pokazał kartkę Daniemu de Witowi z AZ. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole AZ doszło do zmiany. Zakaria Aboukhlal wszedł za Karla Karlssona.

W 69. minucie kartką został ukarany Sinan Bakış, zawodnik Heracles'u. W 74. minucie Orestis Kiomourtzoglou został zmieniony przez Jeremego Cijntjego. W tej samej minucie w drużynie Heracles'u doszło do zmiany. Marco Rente wszedł za Robina Pröppera.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem starcia wynik ustalił Lucas Schoofs. Sytuację bramkową stworzył Teun Bijleveld.

W 86. minucie sędzia ukarał kartką Giacoma Quagliatę, zawodnika gospodarzy. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce AZ doszło do zmiany. Albert Guðmundsson wszedł za Myrona Boadu. Drużynie Heracles'u zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu AZ.

Marco Bizot
46′ Tim Breukers
Jonas Svensson64′
74′ Robin Pröpper
Timo Letschert
Mats Knoester
Bruno Martins Indi
86′ Giacomo Quagliata
Owen Wijndal
74′ Orestis Kiomourtzoglou
Fredrik Midtsjae
56′ Kasper Lunding Jakobsen
Dani de Wit66′
69′ Sinan Bakış
Pantelis Chatzidiakos
74′ Marco Rente
Ramon Stanley Remy Leeuwin
Rohat Agca
Yukinari Sugawara64′
46′  75′ Lucas Schoofs
Håkon Evjen
56′ Delano Burgzorg
Juan Familio-Castillo
74′ Jeremy Cijntje
Tijjani Reijnders

Zakaria Aboukhlal68′

Ferdy Druijf

Albert Guðmundsson88′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Heracles'u, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Drużyna Heracles'u w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.