Heracles Almelo - Ajax Amsterdam 0-2 (0-1). Liga holenderska - 22. kolejka Eredivisie

W pojedynku 22. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 13 lutego, zespół Heracles'u przegrał z AFC Ajax 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Erve Asito w Almelo.

S. Haller 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Drużyna AFC Ajax wygrała aż 22 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Davy Klaassen wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC Ajax, strzelając gola w 15. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Sébastien Haller.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AFC Ajax.

W 65. minucie Rai Vloet został zmieniony przez Ahmeda Kutucu. Trener Heracles'u postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Teuna Bijlevelda i na pole gry wprowadził napastnika Silvestera van der Watera, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Sébastien Haller, piłkarz AFC Ajax. W 71. minucie w drużynie AFC Ajax doszło do zmiany. Antony wszedł za Davida Neresa. Na murawie, jak to często zdarzało się AFC Ajax w tym sezonie, pojawił się Devyne Rensch, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Noussaira Mazraouiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Zespół Heracles'u ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 11 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Sébastien Haller. Bramka padła po podaniu Davy'ego Klaassena.

W 80. minucie Ismail Azzaoui został zmieniony przez Sinana Bakışa, co miało wzmocnić drużynę Heracles'u. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dušana Tadicia na Zakarię Labyad oraz Davy'ego Klaassena na Mohammeda Kudusa. W 84. minucie sędzia przyznał kartkę Giacomowi Quagliacie z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Daley Blind
84′ Giacomo Quagliata
Nicolas Tagliafico
80′ Ismail Azzaoui
Edson Alvarez
Lucas Schoofs
Ryan Jiro Gravenberch
65′ Teun Bijleveld
Davy Klaassen  15′ 88′
Luca Daniel de la Torre
David Neres Campos71′
65′ Rai Vloet
Jurgen Ekkelenkamp
80′ Sinan Bakış
Mohammed Kudus88′
65′ Ahmed Kutucu
Brian Ebenezer Adjei Brobbey
Adrián Szőke
Antony Matheus dos Santos71′
65′ Silvester van der Water
Zakaria Labyad87′

Lassina Chamste Soudine Franck Traoré

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Heracles'u w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.