Reklama

Reklama

Haaglandse Football Club Alles Door Oefening Den Haag - NOAD ADVENDO Combinatie Breda 2-1 (0-0). Liga -

14 maja na Cars Jeans Stadion odbyło się spotkanie Eredivisie pomiędzy drużynami ADO Den Haag i NAC Breda. Mecz zakończył się zwycięstwem ADO Den Haag 2-1.

14 maja  na Cars Jeans Stadion odbyło się spotkanie   Eredivisie pomiędzy drużynami ADO Den Haag  i NAC Breda. Mecz zakończył się zwycięstwem ADO Den Haag 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna ADO Den Haag wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 39. minucie za Felipe Piresa wszedł Xander Severina.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie Daryl Janmaat został zmieniony przez Tyrese Asantego, co miało wzmocnić drużynę ADO Den Haag. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Odysseusa Velanasa na Ezechiela Banzuziego w 67. minucie.

Reklama

W 76. minucie do własnej bramki trafił zawodnik NAC Breda Dion Malone.

Zespół NAC Breda ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka ADO Den Haag, strzelając kolejnego gola. Na 11 minut przed zakończeniem starcia wynik na 2-0 podwyższył Dhoraso Klas.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej trzeciej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Ezechiel Banzuzi. Asystę zanotował Kaj de Rooij.

Zespołowi NAC Breda zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny ADO Den Haag.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka ADO Den Haag wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół NAC Breda w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama