Haaglandse Football Club Alles Door Oefening Den Haag - FC Eindhoven 2-1 (2-0). Liga -

W spotkaniu Eredivisie, które rozegrane zostało 17 maja, zespół ADO Den Haag wygrał z Eindhovenem 2-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Cars Jeans Stadion.

W  spotkaniu  Eredivisie, które rozegrane zostało 17 maja, zespół ADO Den Haag wygrał  z Eindhovenem  2-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Cars Jeans Stadion.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka ADO Den Haag wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

W zdobyciu bramki pomógł Thomas Verheydt.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy ADO Den Haag otworzyli wynik. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Dhoraso Klas.

W 17. minucie za Matthiasa Verretha wszedł Jens van Son. W tej samej minucie arbiter pokazał kartkę Charles'owi-Andreasowi Brymowi z Eindhovenu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ADO Den Haag w 28. minucie spotkania, gdy Thomas Verheydt strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Boy Kemper.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartki Herve'owi Matthysowi z ADO Den Haag i Valentinowi Vermeulenowi z zespołu Eindhovenu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie kartkę dostał Jens van Son, zawodnik Eindhovenu. Trzeba było trochę poczekać, aby trener ADO Den Haag postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Gregora Breinburga. Na boisko wszedł David Puclin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie wynik ustalił z rzutu karnego Joey Sleegers.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Thomas Verheydt z jedenastki ADO Den Haag. W 80. minucie w drużynie ADO Den Haag doszło do zmiany. Xander Severina wszedł za Amara Caticia. Zespołowi Eindhovenu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki ADO Den Haag.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Eindhovenu w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna ADO Den Haag w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Eindhovenu wykorzystała wszystkie zmiany.