Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven 1-2 (0-1). Liga holenderska - 6. kolejka Eredivisie

W pojedynku 6. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 22 września, jedenastka Eagles'u przegrała z PSV 1-2 (0-1). Mecz na De Adelaarshorst w Deventer obejrzało 6 650 widzów.

6. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-09-22 18:45 | Stadion: De Adelaarshorst | Widzów: 6650 | Arbiter: Bas Nijhuis
M. van Ginkel 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna PSV wygrała aż 11 razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy PSV otworzyli wynik. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Cody Gakpo. W zdobyciu bramki pomógł Eran Zahavi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Philipp Max z PSV. Była to 23. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PSV.

Drugą połowę jedenastka PSV rozpoczęła w zmienionym składzie, za Philippa Maksa, Erana Zahaviego weszli Jordan Teze, Armando Obispo.

Zespół PSV długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 40 minut, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Iñigo Córdoba. Przy zdobyciu bramki asystował Philippe Rommens.

W 60. minucie Cardona został zmieniony przez Isaca Lidberga. Trener Eagles'u postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Iñiga Córdobę i na pole gry wprowadził napastnika Martijna Berdena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 61. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy PSV: Ritsu Doan, Ryan Thomas, Chukwunonso Madueke, na ich miejsce weszli: Carlos Vinícius, David Pröpper, Yorbe Vertessen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ragnara Oratmangoena, Ioannisa-Foivosa Botosa zajęli: Ogechika Heil, Mats Deijl.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Armando Obispo, piłkarz gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę PSV przyniosły efekt bramkowy. W 86. minucie Marco van Ginkel dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy golu zanotował Cody Gakpo.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Eagles'u doszło do zmiany. Yacine Bourhane wszedł za Philippe'a Rommensa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Philipp Martin Max23′ 46′
90′ Philippe Rommens
Marco van Ginkel  86′
 55′ 60′ Iñigo Córdoba Querejeta
Chukwunonso Tristan Madueke68′
61′ Ragnar Oratmangoen
Cody Mathès Gakpo  15′
Luuk Brouwers
Ryan Jared Thomas66′
81′ Ioannis-Foivos Botos
Ritsu Doan64′
60′ Marc Cardona Rovira
Armando Obispo46′ 81′
81′ Mats Deijl
Jordan Teze46′
90′ Yacine Bourhane
Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos
61′ Ogechika Heil
Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
Jay Idzes
David Petrus Wenceslaus Henri Pröpper66′
Turan Tuzlacik
Carlos Vinícius Alves Morais64′
60′ Martijn Berden
Maximiliano Samuel Romero
Quiermo Dumay
Armindo Tué Na Bangna
60′ Isac Alexi Sivert Lidberg
Yorbe Vertessen68′

Sędzia nie ukarał zawodników Eagles'u żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.