Go Ahead Eagles - Philips Sport Vereniging Eindhoven 2-5 (1-3). Liga - 2. kolejka

13 sierpnia na De Adelaarshorst w Deventer odbył się mecz 2. kolejki Eredivisie pomiędzy drużynami Go Ahead Eagles i PSV Eindhoven. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PSV Eindhoven 5-2.

13 sierpnia  na De Adelaarshorst w Deventer odbył się mecz  2. kolejki  Eredivisie pomiędzy drużynami Go Ahead Eagles  i PSV Eindhoven. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PSV Eindhoven 5-2.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna PSV Eindhoven wygrała aż 10 razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna PSV Eindhoven objęła prowadzenie. W trzeciej minucie bramkę zdobył Luuk de Jong. Asystę zaliczył Cody Gakpo.

Isac Lidberg wywołał eksplozję radości wśród kibiców Go Ahead Eagles , zdobywając bramkę w 14. minucie starcia. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mats Deijl osłabiając tym samym zespół Go Ahead Eagles.

W 36. minucie Richard Ledezma został zmieniony przez Joeya Veermana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV Eindhoven w 45. minucie spotkania, gdy Xavi Simons strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Xavi Simons.

Drużyna Go Ahead Eagles ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół PSV Eindhoven, strzelając kolejnego gola. W 10. minucie doliczonego czasu gry kolejną bramkę dla zawodników PSV Eindhoven zdobył Armando Obispo.

W 59. minucie Ibrahima Sangare został zmieniony przez Ericka Gutierreza, co miało wzmocnić drużynę PSV Eindhoven. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Everta Linthorsta na Rashaana Fernandesa w 70. minucie. Jedyną żółtą kartkę w meczu otrzymał Jose Fontan z zespołu Go Ahead Eagles. Była to 74. minuta pojedynku.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Xavi Simons z PSV Eindhoven.

Piłkarze Go Ahead Eagles szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Oliver Edvardsen. Przy zdobyciu bramki asystował Isac Lidberg.

W tej samej minucie w drużynie PSV Eindhoven doszło do zmiany. Andre Ramalho wszedł za Armanda Obispa.

Zespół PSV Eindhoven nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W samej końcówce spotkania wynik na 2-5 podwyższył Joey Veerman. Sytuację bramkową stworzył Philipp Mwene.

W 90. minucie w drużynie Go Ahead Eagles doszło do zmiany. Xander Blomme wszedł za Philippe'a Rommensa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-5.

Zespół PSV Eindhoven był w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników PSV Eindhoven żadną kartką, natomiast piłkarzom Go Ahead Eagles przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna Go Ahead Eagles wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół PSV Eindhoven wymienił pięciu zawodników.