Fortuna Sittard - Twente Enschede 3-0 (1-0). Liga holenderska - 31. kolejka Eredivisie

1 maja na Fortuna Sittard Stadion w Sittard odbyło się starcie 31. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Fortuny i Twente. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fortuny 3-0.

M. Seuntjens 63'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów zespół Fortuny wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Fortuny zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Twente była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortuny w 25. minucie spotkania, gdy Lisandro Semedo strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Tesfaldet Tekie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fortuny.

Trener Twente wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lukę Ilicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jesse Bosch. Drugą połowę zespół Twente rozpoczął w zmienionym składzie, za Ramiza Zerroukiego wszedł Wout Brama.

W 62. minucie arbiter pokazał kartkę Woutowi Bramie z jedenastki gości. W 63. minucie Emil Hansson zastąpił Sebastiana Poltera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortuny w 63. minucie spotkania, gdy Mats Seuntjens zdobył z karnego drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 74. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lisandro Semedo z Fortuny. Asystę przy bramce zanotował Zian Flemming.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Mees Hilgers, Thijs van Leeuwen, Daan Rots, a na ich miejsce weszli Dario Dumić, Queensy Menig, Luciano Narsingh. Chwilę później trener Fortuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Samuel Moutoussamy, a murawę opuścił Ben Rienstra. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Nathangelowi Markelowi, piłkarzowi Twente.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Joël Drommel
82′ Lazaros Rota
Ramiz Larbi Zerrouki46′
81′ Ben Rienstra
Godfried Roemeratoe
88′ Zian Flemming
Jesse Bosch46′
 25′, 74′ Lisandro Pedro Varela Semedo
Luciano Narsingh79′
 63′ (k.) 81′ Mats Seuntjens
Danilo Pereira da Silva
63′ Emil Hansson
Mees Hilgers79′
82′ Clint Essers
Thijs van Leeuwen79′
81′ Samuel Moutoussamy
Issah Abass
Thibaud Verlinden
Daan Rots79′
81′ Dimitrios Emmanouilidis

88′ Leroy George

63′ Sebastian Polter

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Twente przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.