Fortuna Sittard - Sparta Rotterdam 0-1 (0-0). Liga holenderska - 16. kolejka Eredivisie

13 stycznia na Fortuna Sittard Stadion w Sittard odbył się pojedynek 16. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Fortuny i Sparty. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sparty 1-0.

L. Thy 57'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań zespół Sparty wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie sędzia ukarał kartką Ziana Flemminga, piłkarza Fortuny.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sparty w 57. minucie spotkania, gdy Lennart Thy strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mario Engels.

W 58. minucie w zespole Fortuny doszło do zmiany. Mats Seuntjens wszedł za Emila Hanssona. Po chwili trener Sparty postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Svena Mijnansa. Na boisko wszedł Wouter Burger, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 69. minucie Michael Gonçalves został zmieniony przez Aarona Meijersa.

W tej samej minucie Mario Engels został zmieniony przez Danzella Gravenbercha, a za Lennarta Thego wszedł na boisko Reda Kharchouch, co miało wzmocnić drużynę Sparty. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tesfaldeta Tekiego na Ariana Kastratiego oraz Lazarosa Rotę na Mickaëla Tirpana. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Fortuna: Matsowi Seuntjensowi w 83. minucie i Roelowi Janssenowi w czwartej minucie doliczonego czasu meczu.

Maduka Emilio Okoye
82′ Lazaros Rota
Dirk Abels
Martin Yves Angha-Lötscher
Tom Beugelsdijk
90′ Roel Janssen
Michaël Heylen
George Cox
Michael Gonçalves Pinto69′
Ben Rienstra
Abdoulrahmane Harroui
25′ Zian Flemming
Sven Mijnans66′
82′ Tesfaldet Tekie
Adil Auassar
Lisandro Semedo
Deroy Duarte
Sebastian Polter
Mario Engels69′
58′ Emil Hansson
Jeffry Fortes
82′ Mickaël Tirpan
Aaron Meijers69′
Mike Johannes Hendrikus Josephus van Beijnen
Delano Vianello
Nassim El Ablak
Wouter Burger66′
82′ Arian Kastrati
Laros d'Encarnação Duarte
Samuel Moutoussamy
Jason Meerstadt
58′ 83′ Mats Seuntjens