Fortuna Sittard - SC Cambuur Leeuwarden 1-0 (0-0). Liga holenderska - 9. kolejka Eredivisie

16 października na Fortuna Sittard Stadion w Sittard odbył się mecz 9. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Fortuny i SC Cambuur. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fortuny 1-0. Na stadionie stawiło się 6 873 widzów.

9. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-10-16 21:00 | Stadion: Fortuna Sittard Stadion | Widzów: 6873 | Arbiter: Dennis Higler
Fortuna Sittard
SC Cambuur Leeuwarden
1
0
G. Cox 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Fortuny wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jamie Jacobs z drużyny gości. Była to 32. minuta starcia.

W 53. minucie kartkę obejrzał Mickaël Tirpan z Fortuny. Trener SC Cambuur wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tamása Kissa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Michael Breij.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fortuna: George'owi Coksowi w 64. i Zianowi Flemmingowi w 68. minucie. W 73. minucie Emil Hansson został zastąpiony przez Bassalę Sambou. Trener Fortuny postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Deroya Duartego i na pole gry wprowadził napastnika Tijanniego Noslina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 77. minucie Tom Boere został zmieniony przez Robertsa Uldrikisa, a za Jamie Jacobsa wszedł na boisko Mitchel Paulissen, co miało wzmocnić drużynę SC Cambuur. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mickaëla Tirpana na Nigela Cella.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił George Cox dla zespołu Fortuny. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Tesfaldet Tekie.

Sonny Stevens
53′ 79′ Mickaël Tirpan
Doke Schmidt
Martin Yves Angha-Lötscher
Calvin Leonardus Mac-Intosch
Ivo Daniel Ferreira Mendonça Pinto
Erik Schouten
 86′ 64′ George Frederick Cox
David Sambissa
73′ Deroy Duarte
Michael Breij56′
Tesfaldet Simon Tekie
Jamie Jacobs32′ 83′
73′ Emil Hansson
Issa Kallon
Ben Rienstra
Robin Maulun
68′ Zian Flemming
Brett Minnema
79′ Nigel Cello Lonwijk
Sam Hendriks
73′ Tijanni Noslin
Tamás Kiss56′
73′ Bassala Sambou
Roberts Uldrikis77′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Fortuny, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.