Fortuna Sittard - Heracles Almelo 0-1 (0-1). Liga holenderska - 21. kolejka Eredivisie

5 lutego na Fortuna Sittard Stadion w Sittard odbył się mecz 21. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Fortuny i Heracles'u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Heracles'u 1-0.

R. Vloet 38'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roela Janssena z Fortuny, a w 27. minucie Giacoma Quagliatę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Heracles'u w 38. minucie spotkania, gdy Rai Vloet strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Luca de la Torre.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Heracles'u.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bena Rienstrę z Fortuny, a w 60. minucie Ahmeda Kutucu z drużyny przeciwnej. Kibice Heracles'u nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriána Szőkego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ismail Azzaoui.

W 63. minucie Ahmed Kutucu zastąpił Orestisa Kiomourtzoglou. Po chwili trener Fortuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Emil Hansson, a murawę opuścił Tesfaldet Tekie. Między 80. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Heracles'u: Delano Burgzorg, Giacomo Quagliata, Rai Vloet, na ich miejsce weszli: Mats Knoester, Jeff Hardeveld, Teun Bijleveld. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roela Janssena, Lazarosa Roty zajęli: Dario Van den Buijs, Arian Kastrati.

Janis Blaswich
84′ Lazaros Rota
Tim Breukers
Martin Yves Angha-Lötscher
Marco Rente
25′ 84′ Roel Janssen
Robin Pröpper
George Cox
Giacomo Quagliata27′ 80′
55′ Ben Rienstra
Luca Daniel de la Torre
73′ Tesfaldet Tekie
Jeff Hardeveld80′
84′ Dario Van den Buijs
Mats Knoester80′
Nassim El Ablak
Teun Bijleveld89′
84′ Arian Kastrati
Orestis Kiomourtzoglou63′
Samuel Moutoussamy
Sinan Bakış
Thibaud Verlinden
Adrián Szőke63′
Leroy George

73′ Emil Hansson

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy Fortuny. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół Fortuny w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.