Fortuna Sittard - FC Utrecht 0-1 (0-0). Liga holenderska - 27. kolejka Eredivisie

20 marca na Fortuna Sittard Stadion w Sittard odbył się pojedynek 27. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Fortuny i Utrechtu. Mecz zakończył się zwycięstwem Utrechtu 1-0.

Adrián Dalmau 81'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Fortuny wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Utrechtu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Fortuny była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 76. minucie za Othmane'a Boussaida wszedł Adrián Dalmau. W tej samej minucie w drużynie Utrechtu doszło do zmiany. Moussa Sylla wszedł za Gyrana Kerka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Utrechtu w 81. minucie spotkania, gdy Adrián Dalmau strzelił pierwszego gola. Po chwili trener Fortuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Emil Hansson, a murawę opuścił Tesfaldet Tekie.

Chwilę później trener Utrechtu postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za pomocnika Jorisa van Overeema wszedł Emil Bergström, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

Eric Dirk Oelschlägel
88′ Lazaros Rota
Django Warmerdam
86′ Tesfaldet Simon Tekie
Adam Maher
Lisandro Pedro Varela Semedo
Mimoun Mahi
86′ Ben Rienstra
Urby Emanuelson
86′ Samuel Moutoussamy
Odysseus Velanas
Dimitrios Emmanouilidis
Adrián Dalmau Vaquer76′  81′
86′ Emil Hansson
Jeredy Hilterman
88′ Arian Kastrati
Moussa Sylla76′
Thibaud Christa Philippe Verlinden

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.