Fortuna Sittard - Ajax Amsterdam 2-3 (1-0). Liga - 1. kolejka

W pojedynku 1. kolejki Eredivisie, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Fortuny Sittard przegrał z Ajaksem Amsterdam 2-3 (1-0). Starcie odbyło się na Fortuna Sittard Stadion.

W  pojedynku 1. kolejki  Eredivisie, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Fortuny Sittard przegrał  z Ajaksem Amsterdam  2-3 (1-0). Starcie odbyło się na Fortuna Sittard Stadion.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Ajaksu Amsterdam wygrała aż siedem razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

W zdobyciu bramki pomógł Arianit Ferati.

Już na początku meczu to zawodnicy Fortuny Sittard otworzyli wynik. W szóstej minucie Paul Gladon dał prowadzenie swojej drużynie.

W 27. minucie sędzia przyznał kartkę Matsowi Seuntjensowi z Fortuny Sittard. W 45. minucie Perr Schuurs został zastąpiony przez Briana Brobbeya. W tej samej minucie w jedenastce Ajaksu Amsterdam doszło do zmiany. Davy Klaassen wszedł za Perra Schuursa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fortuny Sittard.

Drużyna Fortuny Sittard długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 42 minuty, jednak jedenastka Ajaksu Amsterdam doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Kenneth Taylor.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ajaksu Amsterdam w 52. minucie spotkania, gdy Devyne Rensch strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Brian Brobbey.

Zespół Fortuny Sittard ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Ajaksu Amsterdam, zdobywając kolejną bramkę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Brian Brobbey.

W 82. minucie kartkę dostał Arianit Ferati, zawodnik Fortuny Sittard.

Piłkarze Fortuny Sittard odpowiedzieli strzeleniem gola. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kontaktową bramkę dla zawodników Fortuny Sittard zdobył Burak Yilmaz.

W 88. minucie sędzia pokazał kartkę Paulowi Gladonowi z zespołu Fortuny Sittard. W doliczonym czasie gry w jedenastce Ajaksu Amsterdam doszło do zmiany. Mohammed Kudus wszedł za Stevena Bergwijna. Drużynie Fortuny Sittard zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Ajaksu Amsterdam.

Jedenastka Ajaksu Amsterdam była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Ajaksu Amsterdam żadną kartką, natomiast zawodnikom Fortuny Sittard przyznał trzy żółte.

Drużyna Fortuny Sittard w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Ajaksu Amsterdam dokonała czterech zmian.