Fortuna Sittard - Ajax Amsterdam 0-5 (0-3). Liga holenderska - 6. kolejka Eredivisie

21 września na Fortuna Sittard Stadion w Sittard odbył się pojedynek 6. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Fortuny i AFC Ajax. Mecz zakończył się zwycięstwem AFC Ajax 5-0. Na stadionie stawiło się 8 333 widzów.

6. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-09-21 18:45 | Stadion: Fortuna Sittard Stadion | Widzów: 8333 | Arbiter: Jochem Kamphuis
N. Tagliafico 77'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań drużyna Fortuny wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż 13 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Mickaël Tirpan zastąpił Samego Baghdadiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC Ajax w 11. minucie spotkania, gdy Steven Berghuis zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół AFC Ajax, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Noussair Mazraoui. W zdobyciu bramki pomógł Sébastien Haller.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-3 podwyższył Dušan Tadić. Przy zdobyciu bramki pomagał Daley Blind.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Roel Janssen z Fortuny. Była to 49. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mohammed Kudus wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC Ajax, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Dušan Tadić.

W 75. minucie w drużynie AFC Ajax doszło do zmiany. Kenneth Taylor wszedł za Ryana Gravenbercha.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AFC Ajax w 77. minucie spotkania, gdy Nicolas Tagliafico zdobył piątą bramkę. Bramka padła po podaniu Dušana Tadicia.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-5.

Remko Pasveer
8′ Mickaël Tirpan
Noussair Mazraoui  27′
Martin Yves Angha-Lötscher
Perr Schuurs
49′ Roel Janssen
Lisandro Martínez65′
81′ George Frederick Cox
Daley Blind
Tesfaldet Simon Tekie
Edson Alvarez
Deroy Duarte
Antony Matheus dos Santos
81′ Ben Rienstra
Dušan Tadić  38′ 81′
81′ Emil Hansson
Ryan Jiro Gravenberch75′
72′ Bassala Sambou
Charlie Setford
81′ Nigel Cello Lonwijk
Mohammed Kudus46′  72′
81′ Richie Ephraim Musaba
Kenneth Ina Dorothea Taylor75′
8′ Samy Baghdadi
Mohamed Daramy65′
Ryan Nils Johansson
Zakaria Labyad
72′ Toshio Lake
David Neres Campos
81′ Tijanni Noslin
Danilo Pereira da Silva81′

Jedenastka Fortuny zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy AFC Ajax żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.