Fortuna Sittard - ADO Den Haag 2-0 (1-0). Liga holenderska - 23. kolejka Eredivisie

20 lutego na Fortuna Sittard Stadion w Sittard odbyło się starcie 23. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Fortuny i Den Haaga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fortuny 2-0.

S. Polter 79'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortuny w 26. minucie spotkania, gdy Lisandro Semedo zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mats Seuntjens.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fortuny.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Milan van Ewijk z Den Haaga. Była to 65. minuta meczu. Trener Den Haaga postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Younessa Mokhtara i na pole gry wprowadził napastnika Jonasa Arweilera, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie za Marka Vejinovicia wszedł Tomislav Gomelt. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy Den Haaga: Vicente Besuijen, Ricardo Kishna, a na ich miejsce weszli Bobby Adekanye, Abdenasser El Khayati. A trener Fortuny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emila Hanssona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lisandro Semedo. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugą bramkę.

Zespół Den Haaga ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 79. minucie wynik ustalił Sebastian Polter. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Martin Fraisl
88′ Mickaël Tirpan
Juan Familio-Castillo
88′ Tesfaldet Tekie
Marko Vejinović66′
Ben Rienstra
John Goossens83′
Zian Flemming
Abdenasser El Khayati72′
 26′ 74′ Lisandro Semedo
Bobby Adekanye72′
 79′ 88′ Sebastian Polter
Michiel Kramer
Mats Seuntjens
Youness Mokhtar66′
83′ Alexei Koşelev
Luuk Koopmans
Joshua Jonas Wehking
Jamal Amofa
Clint Essers
Gianni Michel Eugene Zuiverloon
88′ Lazaros Rota
José Pascual Alba Seva
Mike Johannes Hendrikus Josephus van Beijnen
Kees Cornelis Henricus de Boer
88′ Dario Van den Buijs
Amar Ćatić
88′ Leroy George
Ricardo Dennie Kishna72′
74′ Emil Hansson
Bilal Ould-Chikh83′

Sędzia nie ukarał zawodników Fortuny żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.