Football Club Volendam - Nijmegen Eendracht Combinatie 1-4 (1-2). Liga - 2. kolejka

W pojedynku 2. kolejki Eredivisie, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół FC Volendam przegrał z N.E.C. Nijmegenem 1-4 (1-2). Spotkanie odbyło się na Kras Stadion.

W  pojedynku 2. kolejki  Eredivisie, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół FC Volendam przegrał  z N.E.C. Nijmegenem  1-4 (1-2). Spotkanie odbyło się na Kras Stadion.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka N.E.C. Nijmegenu wygrała aż osiem razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Volendam w 11. minucie spotkania, gdy Daryl van Mieghem strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Benaissa Benamar.

Elayis Tavsan wywołał eksplozję radości wśród kibiców N.E.C. Nijmegenu, zdobywając bramkę w 17. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Mikkel Duelund.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Oussama Tannane.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Daryl van Mieghem z drużyny FC Volendam. Była to 34. minuta starcia. W 36. minucie za Francesca Antonucciego wszedł Ibrahim El Kadiri. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Carelowi Eitingowi z FC Volendam. W 59. minucie Henk Veerman został zmieniony przez Gaetana Oristania, a za Billego van Duijla wszedł na boisko Bilal Ould-Chikh, co miało wzmocnić zespół FC Volendam. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Marquesa na Jordego Bruijna.

Jedenastka FC Volendam ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół N.E.C. Nijmegenu, strzelając kolejnego gola. W 76. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Mikkel Duelund. Asystę przy bramce zaliczył Lasse Schöne.

W 83. minucie Benaissa Benamar został zmieniony przez Walida Oulda-Chikha, co miało wzmocnić jedenastkę FC Volendam. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elayisa Tavsana na Ibrahima Cissoka.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Jordy Bruijn.

W doliczonej drugiej minucie meczu w drużynie N.E.C. Nijmegenu doszło do zmiany. Andri Baldursson wszedł za Oussamę Tannanego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

Sędzia nie ukarał piłkarzy N.E.C. Nijmegenu żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Volendam przyznał dwie żółte.

Jedenastka FC Volendam dokonała czterech zmian. Natomiast zespół N.E.C. Nijmegenu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.