Football Club Twente Enschede - Fortuna Sittard 3-0 (2-0). Liga - 2. kolejka

W spotkaniu 2. kolejki Eredivisie, które rozegrane zostało 14 sierpnia, jedenastka FC Twente zwyciężyła z Fortuną Sittard 3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na De Grolsch Veste w Enschede. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemyslawa Tytona występującego w FC Twente.

W  spotkaniu 2. kolejki  Eredivisie, które rozegrane zostało 14 sierpnia, jedenastka FC Twente zwyciężyła  z Fortuną Sittard  3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na De Grolsch Veste w Enschede. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemyslawa Tytona występującego w FC Twente.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć drużyna Fortuny Sittard wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół FC Twente zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Fortuny Sittard była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Przy strzeleniu gola asystował Gijs Smal.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Twente w 22. minucie spotkania, gdy Ricky van Wolfswinkel strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Fortuny Sittard ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Twente, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie wynik na 2-0 podwyższył Joshua Brenet. Asystę zanotował Virgil Misidjan.

W 45. minucie Tijjani Noslin zastąpił Iniga Cordobę. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Fortuny Sittard: Burak Yilmaz, Ivo Pinto, a na ich miejsce weszli Arianit Ferati, Arianit Ferati.

Virgil Misidjan wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Twente, strzelając kolejnego gola w 53. minucie starcia. Między 69. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Twente: Ramiz Zerrouki, Michel Vlap, Ricky van Wolfswinkel, Virgil Misidjan, Daan Rots, na ich miejsce weszli: Mathias Kjolo, Sem Steijn, Manfred Ugalde, Christos Tzolis, Vaclav Cerny. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dimitriosa Siovasa, Dogana Erdogana zajęli: Roel Janssen, Vasilios Sourlis.

Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Fortuny Sittard i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Zespół FC Twente zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Zawodnicy FC Twente otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.