Football Club Emmen - Rooms Katholieke Combinatie Waalwijk 1-1 (0-0). Liga - 2. kolejka

13 sierpnia na De Oude Meerdijk odbył się mecz 2. kolejki Eredivisie pomiędzy drużynami FC Emmen i RKC Waalwijk. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

13 sierpnia  na De Oude Meerdijk odbył się mecz  2. kolejki  Eredivisie pomiędzy drużynami FC Emmen  i RKC Waalwijk. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka FC Emmen wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michiela Kramera z RKC Waalwijk, a w czwartej minucie doliczonego czasu Miguela Arauja z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 48. minucie kartkę obejrzał Lucas Bernadou z FC Emmen. W 49. minucie Jasin-Amin Assehnoun został zmieniony przez Marka Diemersa.

Trener RKC Waalwijk postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Iliassa Hassaniego i na pole gry wprowadził napastnika Floriana Jozefzoona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w jedenastce RKC Waalwijk doszło do zmiany. Vurnon Anita wszedł za Lennersa Daneelsa.

Lucas Bernadou wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Emmen, zdobywając bramkę w 58. minucie starcia.

Piłkarze RKC Waalwijk otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 90. minucie gola wyrównującego strzelił Julen Lobete. Przy strzeleniu gola pomagał Florian Jozefzoon.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Jeroenowi Veldmatemu, zawodnikowi FC Emmen. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze FC Emmen dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna FC Emmen w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół RKC Waalwijk w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.