Feyenoord Rotterdam - Willem II Tilburg 5-0 (1-0). Liga holenderska - 22. kolejka Eredivisie

W pojedynku 22. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 14 lutego, drużyna Feyenoordu wysoko wygrała z Willemem II 5-0 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie.

O. Kökçü 83'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań drużyna Feyenoordu wygrała 33 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Markowi Diemersowi z zespołu gospodarzy. Była to szósta minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feyenoordu w 45. minucie spotkania, gdy Jens Toornstra strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Mark Diemers.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Feyenoordu.

Trener Feyenoordu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luisa Sinisterrę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ridgeciano Haps. Posunięcie trenera było słuszne. Luisa Sinisterrę strzelił kolejnego gola w 52. minucie spotkania.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie wynik na 2-0 podwyższył Bryan Linssen. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Jens Toornstra.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Sinisterra. Przy zdobyciu bramki asystował Bryan Linssen.

Chwilę później trener Willemu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Ole Haar, a murawę opuścił Kwasi Wriedt. W tej samej minucie Mats Köhlert zastąpił Mike'a Trésora.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feyenoordu w 63. minucie spotkania, gdy Steven Berghuis zdobył z karnego czwartą bramkę. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 66. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Feyenoordu: Lutsharel Geertruida, Leroy Fer, Mark Diemers, Bryan Linssen, na ich miejsce weszli: Bart Nieuwkoop, Orkun Kökçü, Róbert Boženík, Nicolai Joergensen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Svena van Beeka, Derricka Köhna zajęli: Jordens Peters, Ian Smeulers.

Niedługo później Orkun Kökçü wywołał eksplozję radości wśród kibiców Feyenoordu, strzelając kolejnego gola w 83. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Stevena Berghuisa.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Mike'owi Trésorowi z Willemu II. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Arijanet Murić
67′ Lutsharel Geertruida
Derrick Arthur Köhn74′
 45′ Jens Toornstra
Ché Nunnely
6′ 79′ Mark Diemers
Wesley Spieringhs
67′ Leroy Fer
Mats Köhlert55′
 63′ (k.) Steven Berghuis
Lindon Selahi
 49′ 79′ Bryan Linssen
Vangelis Pavlidis
46′ Ridgeciano Haps
Kwasi Okyere Wriedt55′
Nick Marsman
Jorn Brondeel
Ramón ten Hove
Connor van den Berg
67′ Bart Nieuwkoop
Jordens Peters66′
Urosz Spajić
Vincent Schippers
Achraf El Bouchataoui
Ian Smeulers74′
67′  83′ Orkun Kökçü
Jan-Arie van der Heijden
79′ Róbert Boženík
Görkem Sağlam
Christian Joe Conteh
Mike Trésor Ndayishimiye55′ 90′
79′ Nicolai Joergensen
Rick Zuijderwijk
Lucas David Pratto
Ole ter Haar Romeny55′
46′  52′ Luis Fernando Sinisterra Lucumí

Drużyna Feyenoordu była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Feyenoordu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.