Feyenoord Rotterdam - Vitesse Arnhem 0-0. Liga holenderska - 30. kolejka Eredivisie

25 kwietnia na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie odbył się pojedynek 30. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Feyenoordu i Vitesse. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 6 500 widzów.

30. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-04-25 16:45 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 6500 | Arbiter: Dennis Higler
Feyenoord Rotterdam
Vitesse Arnhem
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 54 starcia drużyna Feyenoordu wygrała 27 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 18 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Od trzeciej minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Feyenoordu wyszła w zmienionym składzie, za Marka Diemersa wszedł Leroy Fer. Kibice Feyenoordu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Róberta Boženíka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Bryan Linssen.

W 72. minucie za Aloisa Oroza wszedł Idrissa Touré. W 75. minucie czerwoną kartkę obejrzał Steven Berghuis, tym samym zespół gospodarzy musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Na murawie, jak to często zdarzało się Vitesse w tym sezonie, pojawił się Million Manhoef, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 78. minucie Maximiliana Wittka.

W 79. minucie Luis Sinisterra został zmieniony przez Aliou Balde'a, co miało wzmocnić drużynę Feyenoordu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Armanda Broję na Hillary Chukwah oraz Ikomę Opendę na Oussamę Darfalou. W doliczonej pierwszej minucie starcia sędzia pokazał żółtą kartkę Tyrellowi Malacii z zespołu gospodarzy.

Tomáš Hájek3′
90′ Tyrell Malacia
Maximilian Wittek43′ 78′
46′ Mark Diemers
Riechedly Bazoer44′
Orkun Kökçü
Sondre Buskerud Tronstad45′
26′ Jens Toornstra
Matusz Bero
75′ Steven Berghuis
Oussama Tannane
72′ Bryan Linssen
Armando Broja85′
79′ Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Thomas Bruns
46′ Leroy Fer
Daan Huisman
João Carlos Vilaça Teixeira
Idrissa Touré72′
79′ Aliou Badara Baldé
Hillary Chukwah Gong85′
72′ Róbert Boženík
Oussama Darfalou85′
Nicolai Joergensen
Enrico Erick Dueñas Hernández
Lucas David Pratto
Noah Ohio

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Feyenoordu, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Vitesse w drugiej połowie wymienił czterech graczy.