Feyenoord Rotterdam - Sparta Rotterdam 2-0 (2-0). Liga holenderska - Eredivisie

19 maja na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie odbył się mecz rozgrywek holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Feyenoordu a Sparty. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Feyenoordu 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 6,500 widzów.

Holandia - Eredivisie
2021-05-19 21:00 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 6500 | Arbiter: Jochem Kamphuis
Feyenoord Rotterdam
Sparta Rotterdam
2
0
S. Berghuis 31'
T. Beugelsdijk 33' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół Feyenoordu wygrał aż 26 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko sześć.

Od pierwszych minut jedenastka Feyenoordu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Sparty była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feyenoordu w 31. minucie spotkania, gdy Steven Berghuis strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 19 zdobytych bramek.

W 33. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Sparty Tom Beugelsdijk. Kibice Sparty nie mogli już doczekać się wprowadzenia Larosa d'Encarnação. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Adil Auassar.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie Mario Engels został zastąpiony przez Emanuela Emeghę. W tej samej minucie w zespole Sparty doszło do zmiany. Wouter Burger wszedł za Svena Mijnansa.

Po chwili trener Feyenoordu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Mark Diemers, a murawę opuścił Luis Sinisterra. W tej samej minucie Nicolai Joergensen został zmieniony przez Róberta Boženíka, a za Leroya Fera wszedł na boisko Achraf El Bouchataoui, co miało wzmocnić jedenastkę Feyenoordu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abdoulrahmane Harrouiego na Deroya Duartego. Między 77. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Sven Mijnans59′
82′ Leroy Fer
Mario Engels59′
 31′ (k.) Steven Berghuis
Adil Auassar40′
67′ Nicolai Joergensen
Bryan George Jeffrey Smeets
67′ Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Michaël Heylen
67′ Mark Diemers
Jeremy van Mullem
82′ Achraf El Bouchataoui
Delano Vianello
Sem Valk
Wouter Burger59′
João Carlos Vilaça Teixeira
Laros d'Encarnação Duarte40′
67′ 77′ Róbert Boženík
Deroy Duarte70′
Christian Joe Conteh
Jason Meerstadt

Emanuel Emegha59′

Danzell Gravenberch

Reda Kharchouch

Drużyna Feyenoordu była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy Feyenoordu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Sparty dokonała czterech zmian.