Feyenoord Rotterdam - SC Heerenveen 3-1 (1-0). Liga holenderska - 6. kolejka Eredivisie

W pojedynku 6. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 22 września, drużyna Feyenoordu wygrała z Heerenveenem 3-1 (1-0). Mecz na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie obejrzało 32 775 widzów.

6. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-09-22 21:00 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 32775 | Arbiter: Martin van den Kerkhof
J. Veerman 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 58 razy. Jedenastka Feyenoordu wygrała aż 29 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 14.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Feyenoordu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Guus Til. Asystę zanotował Marcus Holmgren.

W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tyrella Malacię z Feyenoordu, a w 44. minucie Anthony'ego Musabę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Feyenoordu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Feyenoordu w 60. minucie spotkania, gdy Bryan Linssen zdobył drugą bramkę. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Alireza Jahan.

W 67. minucie Marcus Holmgren został zastąpiony przez Lutsharela Geertruidę.

Zawodnicy Heerenveenu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 82. minucie bramkę kontaktową zdobył Joey Veerman. Asystę przy golu zanotował Arjen van der Heide.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Feyenoordu doszło do zmiany. Fredrik Aursnes wszedł za Bryana Linssena. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Milan van Ewijk z Heerenveenu. Była to 88. minuta starcia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie Guus Til ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1. Bramka padła po podaniu Fredrika Aursnesa.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Erwin Mulder
67′ Marcus Holmgren Pedersen
Milan Fabrizio van Ewijk88′
Gernot Trauner
Sven van Beek
Marcos Nicolás Senesi Barón
Ibrahim Dresevic
23′ Tyrell Malacia
Lucas Woudenberg
Jens Toornstra
Nicolas Martin Hautorp Madsen
81′ Alireza Jahan Bachsch
Anthony Musaba44′ 75′
Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Siem Stefan de Jong75′
Orkun Kökçü
Joey Veerman  82′
 12′, 88′ Guus Berend Til
Tibor Halilović81′
 60′ 86′ Bryan Linssen
Henk Veerman
Thijs Jansen
Jan Bekkema
Ofir Meir Marciano
Xavier Mous
67′ Lutsharel Geertruida
Nick Bakker
Denzel Hall
Syb van Ottele
Ramon Hendriks
Hamdi Akujobi
86′ Fredrik Aursnes
Rami Al Hajj
João Carlos Vilaça Teixeira
Djenahro Nunumete
Naoufal Bannis
Erik Benjamin Nygren75′
81′ Cyriel Dessers
Filip Stevanović75′

Arjen van der Heide81′

Jedenastka Feyenoordu była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Heerenveenu przyznał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.